Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz trialboj #121058 üzenetére

    Igen, használtam elixir féket. Nekem egyébként alapvetően nem az Avid/Sram fékek erejével van bajom, mert ha jó betéttel és tárcsával vannak használva, illetve megfelelően vannak légtelenítve, akkor elég erős fékek.
    A probléma inkább a megbízhatatlanságuk, sokkal több a meghibásodás, jóval macerásabb a karbantartásuk, beállításuk. Illetve a fékkar ergonómia sem szimpatikus. Nekem valahogy nem állnak kézre. A féknyikorgás is jellemzőbb rájuk. És azt se felejtsük el, hogy a DOT olaj erősen mérgező, ha kifolyik a vázra, fékkarra, a festésnek se tesz jót. Míg az ásványi olajok jóval barátságosabbak.
    Egy Shimano egyenletesebb teljesítményt nyújt, egyszerűbb a szervize, megbízhatóbb, a fékkarja is szimpatikusabb, ezért tartom jobbnak. De a felhasználók többségi véleménye is ezt támasztja alá.
    Egyébként pont az Avid/Sram fékek a nyúlósabbak, én így tapasztaltam. Az összehasonlításnak is csak úgy van értelme, ha azonos kategóriából választasz fékeket, és mind a kettő hibátlanul le van légtelenítve. Ezek a körülmények viszont ritkán adottak, ezért születnek sokszor egymásnak ellentmondó vélemények Shimano és Sram fékekkel kapcsolatban.
    A fék teszteket én nem kedvelem, számomra abszolút nem mérvadóak, attól függ ki készíti, nagyon részrehajlóak. Ha pl németek készítik, akkor biztos lehetsz benne, hogy a Magura fog nyerni, pedig messze nem a legjobb fékek.
    A megadott Nm értékek sem igazán fedik a valóságot, szerintem az ilyen tesztek alapján nem érdemes féket választani. Szerepel a listában Magura MT2 fék, ami majdnem pariban van egy Saint-el. Nevetséges. Az MT2 egy vicc, a Saint meg kb az egyik legjobb Enduro/DH fék. Legalább is a legtöbben ezt használják, nyilván nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • zoli03

    őstag

    válasz trialboj #121058 üzenetére

    Ne csak a fékerőt nézd. Nekem Magura MT5 volt, ami tesztek alapján erősnek számít, a valóságban is az. De annyi negatív tulajdonsága van, hogy inkább eladtam. Most Zee van, szerintem kicsit erősebb (igaz elöl nagyobb tárcsával használom), és a Magurához képest alig van negatív tulajdonsága. Adagolhatóságra meg egész más, mint egy XT/SLX, és az nem derül ki a táblázatokból. Amúgy szerintem az SLX egész kemény, a Zee-m talán kicsit puhább, de minek tovább tépni a fékkart, amikor már úgyis blokkolt a kerék :) .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák