Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Siera

    senior tag

    Sziasztok!

    Elöljáróban rólam annyit,hogy a kerékpárokhoz nem igazán értek,de előszeretettel használom őket,akár városban,akár földúton,akár erdőben,ahogyan épp kedvem szottyan.Ha valami kattog,akkor ránézek,és próbálok rajta állítgatni,de csak a végső esetben viszem el szerelőhöz.

    Kb 2 éve vettem egy Caprine Epik 30-as kerékpárt. Interneten keresztül rendeltem(ezért,mint a kiszállítás után kiderült,egy kicsit kicsi nekem a váz 180+cm vagyok). Leértékelt darab volt,lévén,hogy kifutott szériáról beszéltünk már akkor is.Azóta elég sokat használtam télen-nyáron,jó időben,rossz időben,szárazon,és sárban :DDD . Sajnos az idő megette szegénykét,és a legutóbbi küllőcsere(szervizben) után arra lettem figyelmes,hogy ha gyorsan megyek,akkor süvít a bicikli,valamint egy jó kis esős bicajozás után már kattogó hangot is adott.
    Apukámmal(aki biciklik esetén eléggé szakbarbár...:U) kilogikáztuk,hogy valszeg a középcsapágy száradhatott ki. Barbár módon megpróbáltuk leszedni az egyik hajtókart, de csak pár centire sikerült leszedni. Öntöttünk a középcsapágyakhoz olvasztott gépzsírt.

    A jelenlegi állás szerint van egy használhatatlan biciklim (... :DDD),aminek a pedáljai,ha tekerem,jobbra balra billegnek,kattog,és a láncot is állandóan ledobálja.
    Most tervezem szervizbe vinni,de nem vagyok benne biztos,hogy meg akarom tartani a bicót.

    Gondolkodtam,hogy esetleg veszek egy lehetőleg nem konzumer 19xxes gyártású országútit,bár akkor a kedvenc földutaimról le kell,hogy mondjak...
    Ti mit ajánlotok? Újíttassam fel,vagy vegyek egy talán tartósabb használt/új,nagyobb vázas modellt?

    [ Szerkesztve ]

  • Siera

    senior tag

    válasz postajoska #8011 üzenetére

    A teló merev,az ülésemet lelopták,és egy régit raktam rá,a kormány kényelmetlen. Nem,nem hiszem,hogy meg akarnám bontani. :U

Aktív témák