Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Doki-HUN1978 #41435 üzenetére

    V fék! ;] :DDD
    Meg kell nézni a pofát hogy nincs-e "felüvegesedve" ha igen, akkor kicsit fel kell csiszolni finom csiszoló papírral, tárcsával szintén ez a helyzet. Ha új a cucc akkor sok mindent nem lehet vele csinálni, próbálhatsz állítani a féknyergen, átmoshatod a tárcsát, fékpofát féktisztítóval.
    Hallottam még olyan tippeket hogy a munkahenger meg a pofa közé kell kenni réz pasztát, mint ahogy az autóknál előírás, de nem tudom hogy ez használ-e, sose próbáltam.
    Egyébként van olyan fék amire jellemző ez a rezonálás meg sikítás, stb, avidokról hallottam, ezekkel nem lehet mit csinálni, hozzá kell szokni.. vagy bízni kell benne hogy egyszer úgy bekopik hogy elmúlik.. próbálgathatsz másfajta fékpofát, másik tárcsát.. hajrá tárcsafék..

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Doki-HUN1978 #41435 üzenetére

    Esetleg féknyereg csere 4-6 dugattyúsra? Az talán hatékonyabban nyomja oda a fékbetétet a tárcsához.
    Egy ponton nyomó féknyeregnél talán olyan jelenséget lehetnek, mint a felni fékeknél, amikor eltorzul a fékpofa.
    Ott is akkor hangoskodik, ha alacsony frekvencián kezd el vibrálni, ami meg tudjuk hogy rossz beállítás kérdése.
    Tárcsaféknél viszont meglepődnék, ha hasonló beállítási lehetőségek lennének, mint a fékbetét pozíciója.
    Viszont ha több ponton nyomja, akkor az kétségkívül javít a helyzeten.

    Ha már szóba került, mechanikus féknyergek azok kvázi "egy dugattyúsak"? Tehát csak az egyik oldalról nyomnak?

    (#41432) Hasaggymeg
    A kérdésre nem válaszoltál. A másik meg olyan problémákat feszeget, h még ha akarnánk se tudnánk egyszeri laikusként kideríteni. Már egyszerűen azért, mert ha megmutatod öregapádnak a történelem könyvedet, ő egyszerűen csak beleköp. Meg mi az már, hogy a történészeknek eltérő véleményeik vannak a történelmünkről, eleve hogy engedhető meg, h egy történész politikai szempontok alapján foglaljon állást?? :U
    Sztem ezzel én ezt itt most le is zárom azzal, h hazudnak a történelemről. Beszélgess az idősebbekkel és rájössz majd, h egy hazugság!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák