Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Doki-HUN1978 #39543 üzenetére

    Én az első kerék meghajtásra mondtam hogy nem hatékony. Ahol egy spirállal van megoldva a hajtás, mint a fűkaszákba.
    Mondjuk a kardánban se nagyon hiszek.. ugyanis ott kétszer kell az erő irányát fordítani 90 fokkal, míg a láncnál nem kell.
    Szerintem amúgy azért se használják sokan, mert szinte karban tartás mentes, a láncos megoldás meg folyamat szétkopik, kosznak van kitéve, stb. Meg könnyű variálni, bonyolultabbnak néz ki, könnyebb hozzá eladni a sok alkatrészt, meg márketinget kitalálni hozzá. És kevésbé kompakt rendszer, így az előbbiek még jobban előtérbe kerülnek. Variálhatod össze vissza, keverheted az alkatrészeket, jobb a kompatibilitás, míg egy kardános bringa csak a saját cuccaival működik, amit ha egyszer jól legyártanak, túl él pár láncos szettet.

    "(túrázásra elég az első fék is)"
    Ilyen életveszélyes megállapításokat nem kéne tenni. 2 jól működő fék minden kerékpárra kell, és fékezésnél mind kettőt egyszerre kell használni. Különben baleset veszélyes.
    Egyébként is túrához miért is feltételezed hogy kevesebb fékhatás elégséges? Egy túrázó általban fel van cuccolva plusz súlyokkal, túra miatt ahol a ból b el akar jutni, rákerülhet olyan útszakaszra is ahol veszett lejtők vannak, városi forgalom, akármi, ahol a jó fék életet menthet.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák