Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Jamby18 #20724 üzenetére

    "Csak akadt annyi gond, hogy nem tudom a hátsót hogy kell majd leszedni, kell-e hozzá vennem valami spéci szerszámot."
    Én már rájöttem, hogy a bicikli gyártókat / tervezőket valójában a szerszámgyártók pénzelik. Ahány csavar / mozdítható dolog van a biciklin, annyi szerszám kell hozzá, mert nincs két egyforma kis túlzással :W
    OFF, mert ez nem válasz a kérdésedre :)

  • rétisün

    veterán

    válasz Jamby18 #20724 üzenetére

    a kép alapján ez menetes racsni, ilyen szerszám kell a levételéhez.

    de ha kazettás aggyal veszed az új kereket, nem fogod tudni használni a régi racsnit, előbb mindenképpen érdeklődd meg az agy pontos típusát

    (#20726) Cathfaern: ebben az a jó, hogy ha már végképp nem tudsz/akarsz a bringára költeni, még mindig elkölthetsz egy csomó pénzt spéci szerszámokra :C

    [ Szerkesztve ]

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • Bici

    félisten

    válasz Jamby18 #20724 üzenetére

    Először is; biztos, hogy kuka az a kerék? Egy nyolcast jó eséllyel ki lehet belőle szedni.

    Azután; a te fogaskoszorúd 6 sebességes. Tudtommal 6-osból nem létezik kazettás, így kizárásos alapon a tiéd menetes.
    Lehet kapni manapság is menetes agyakat illetve ezekkel szerelt kereket is.

    Viszont, ha kazettás agyad lesz, akkor nem csak a fogaskoszorút kell cserélned, hanem a hátsó váltót és a hosszá tartozó váltókart is (minimális esélyed van, hogy a váltót nem kell cserélned, ez típustól függ, mer pár 6-os váltó jó a 7-es rendszerhez is).

    Továbbá, meg kell mérned a hátsó villasaruk közti távolságot. Ez a régi montikon 130mm. A mai kazettás agyak, de a menetesek közül is a legtöbb 135mm-es.
    Néha ki lehet feszíteni a villát, hogy belemenjen, de nem tanácsos, mivel így fennáll a veszélye, hogy nem egyformán tágul a két oldal és ezért a bringa segge egyik irányba húzni fog. Ráadásul a láncvonal sem lesz jó.

    Tehát, ha nem akarsz sok alkatrészt cserélni, akkor egy menetes agyat vagy azzal szerelt kereket kell szerezned, ami a passzol a vázadba.
    Bringaboltban általában 500-ért leszedik a racsnit a kerékről, de én megnézetném, hogy javítható-e a kerék, mert jó eséllyel így jársz a legjobban.

    További opció, hogy ha a felni halott és az agy még jó, ÉS nem találsz jó áron megfelelő kereket, akkor új felnit fűzetsz a mostani agyra. Ez sem lesz olcsó mulatság, mert új küllők kellenek, de néha nincs jobb módszer ennél.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Aktív témák