Hirdetés

Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    No végre sikerült az ausztriai bringás nyaralás képeit rendszereznem és feltennem, itt lehet nézelődni, plusz itt az egyik társunk leírásának első fele.

    Röviden: elképesztő élmény az Alpokban bringázni, mindenképp érdemes kipróbálni, de erőnlét kell hozzá rendesen. Fényképen könnyűnek tűnnek a montis útvonalak, mivel mind murvás-sotteres, de valójában legalább 6-8%-os, de sokszor 10-12%-os emelkedőkből állnak, mindezt tizen-huszonkm-eken át, azért az nem egyszerű. Az aszfaltos szerpentinek dettó, ott 10-12% körüli emelkedés a szokásos, órákon át mászni szép kihívás, nekem még nem is megy. Az időjárás fent a hegyen nagyon gyorsan változik, meleg cucc és esőkabát-esőnadrág nélkül nem szabad elindulni, persze ezt az elején én sem hittem el... :) A gyalogos ösvények tényleg csak gyalogosoknak valók, bringával nem is nagyon lehet járni azokon, amiket láttunk, olyan meredek köves-gyökeresek. Harsány zöld fű, csobogó patak és tehenek nélkül nem tudsz képet készíteni. Persze a bocik az úton is tobzódnak sokszor, alapszabály, hogy ne állj meg, mert akkor elkezdenek nézni, és az hmm kissé félelmetes. :D Fú még millió minden van, lehet holnap este összeírok pár dolgot, ami külön érdekes volt. :))

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák