Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ludsimon #25659 üzenetére

    régen mi vastagon beöltözve szórakoztunk jégen azzal, hogy első fékkel próbáltunk megállni :) jó móka volt... megtanultuk, hogy stabilan/egyenesen kell tartani olyankor a kormányt és akkor meg lehet úszni jóeséllyel a fikálást... kisebb kormánymozdításnál viszont menthetetlenül kicsúszik az első kerék... ma ahogy jöttem, nem is próbálkoztam blokkolóra fékezni a hátsó kereket sem, hanem inkább lassabban jöttem az átlagnál és szép finoman fékezgettem... kicsit csikorognak ilyenkor nedvesen a fékpofák, de így a biztos :)

    hazafelé kíváncsi leszek az utakra, itt a cég környékén szerintem necces lesz, de a városban bízok azért abban, hogy takarítanak rendesen... szerintem gyakori látogató leszek a topikban, mert 1.5hónapja elkezdtem újra bicajozni több év után... nincs komoly gépem, de lehet teszek majd fel róla képet :) (már 15éve megvan a "gép", azóta külső gumikat cseréltem, fékpofákat, bovdeneket meg racsnizást a hátsó agyban... kb ennyi... és pártízezer kilóméter bennevan... most napi 10esek körül megy bele átlagban, tavasszal ez megugrik majd rendesen)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz body007 #25711 üzenetére

    én busszal találkoztam majdnem közelebbről tegnap... mennék át a zebrán: balról/jobbról semmi... látom, hogy nekem jobbról+szemből jönne ki egy helyi járatos busz (mármint kanyarodna elvileg pont a zebra felé a számából tekintve, mert arra van az útvonala) index semmi... gondoltam, hogy biztos forgalomelterelés van... elindultam, hogy akkor megyek, erre elkezd kikanyarodni és közben nyomja fel az indexet... szerencsére ott tiszta volt az út és azért megállt... kicsit odébb viszont lefagyott úton szemből jön egy biciklis, mögötte meg 40-50-nel valami baromállat és persze előz, mint a hülye... na, mondom: ez megcsúszik, akkor engem strike-ol, mint a tekegolyó a bábukat... tényleg veszélyesen közlekednek páran... a hab a tortán az volt, amikor már majdnem hazaértem és a kijelölt bicikliúton 3 gyalogos jött szemből, persze egymás mellett... b@sztak lehúzódni, vagy kis helyet csinálni... kis padka is van ráadásul az út szélén, ami rendesen jeges volt... azon majdnem elfikáltam, mert elkaptam az első kerékkel... ha miattuk estem volna, szerintem egyesével verem bele a fejüket a jeges padkába... vigyázni kell közlekedés közben, mert vannak barmok, akik sz@rnak a többi emberre...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz body007 #25716 üzenetére

    szintén... nekem busszal kb 30-35perc lenne az út: 10-10perc, mert át kell szállnom és minimum 10perc várakozási idő (utálok 1helyben várni) bringával ez kb 20perc ilyen úton is... mellesleg nem kerül semmibe és a mozgás is kell... kicsit kellemetlen ilyen hidegben, de kell a szervezetemnek a terhelés :) most olvad ez a takony... remélem kicsit megtisztulnak az utak... (az út 4/5-e nincs letakarítva egyáltalán) az a kellemetlen, ha az autók vályút taposnak a hóba és az ilyen szépen megfagy... ilyenkor gyakran van, hogy az első/hátsó kerék nem egy vonalban megy... kellemetlen... kapaszkodni kell a kormányban ilyenkor... kísértem még a szerencsémet ezen kívül 2napig, aztán bízok benne, hogy jan. 4-re tiszták lesznek az utak...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz body007 #25738 üzenetére

    kecskeméten annyira nem volt vészes... -8volt elvileg, de nem fáztam nagyon... úgy érzem, egyre jobban bírom a terhelést (mármint az időjárás miattit), csak a 15-20perces útból lett kb 30perc... csak 1-2utca tiszta teljesen és ott lehet tekerni, a többin csak nyugdíjas tempóval érdemes gurulni, mert néha óvatosan húzott hátsó+talpfékkel kell így is megállni :) van izgalmas lejtős szakasz kereszteződéssel, ahol 5-6méteren totál le van fagyva... az az izgi... úgy mozgott tegnap is alattam a bicaj, mint egy kígyó... csúszkált minden irányba mindkét kerék... meg a másik kedvenc, ha megfagy a kocsik által kitaposott sáv... az is tud meglepetéseket okozni :) végülis a kenda aszfaltgumi elég sima, de azt hittem, hogy neccesebb lesz vele ilyen úton menni... jó vétel volt kb 5éve :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz body007 #25740 üzenetére

    viszonylag nagy a tapadási felülete... egyedül tükörjégen meg lefagyott macskakövön nem érzem elég stabilnak, habár arra szerintem nincs is normális gumi :) mocsok mód várom már a tavaszt, amikor reggel 1szál pulcsiban simán bejöhetek bicajjal és tekerhetem is rendesen... :) régen meg sem kottyantak az ilyen 120-130km-ek még 35 fokban sem tűző napon... pedig szinte nullextrás a gép... többet beleküldtem már, mint más a kocsijában, csak sajnos az elmúlt 4-5évben nem sokat tekerhettem :(

    ilyen a külsőm... gondolom ismeri mindenki, elég közkedvelt gumi:

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz JColee #25745 üzenetére

    ez kemény :DD

    #25744: inkább csak nincs koppra felfújva... :) nem kökemény, de nem is teljesen lapos... én sem értek amúgy a külsőkhöz, de ezt a fajta kendát felismerem bárhol :) kb 15éve megvan a bicaj, ez a 2. külsőgarnitúra rajta... nem szokásom szétkoptatni fékezésekkel és így sokáig bírja :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ludsimon #25751 üzenetére

    passzolok... nem tudom pontosan, érzéssel szoktam felfújni :) nincs nyomásmérős pumpám... a lapost ne úgy értsd, hogy töklapos, hanem a kőkemény állapotnál azért kicsit puhább... a kemény 68kilóm alatt azért nem nagyon látszódik, hogy lapos lenne :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz KaraDani #25765 üzenetére

    gondolj bele, mit szenvedtem én kb. 2éve panelban fenyővel... kicsit szűk volt a talp és körbe kellett faragni a fát és semmi célszerszám nem volt... maradtak a béna kínai kések... nekiültem azzal, közben megittam 1 üveg vörösbort, hogy ne legyen olyan unalmas... órákig nyúztam a "késekkel" és kb 3-at el is törtem persze a kezem is kicsit megnyestem, de ebben a pillanatban örültem annak az életlen sz@rnak :D (kb 300huf volt belőle egy készlet) aztán úgy-ahogy megállt... csak hát ex-1 persze, hogy valami nagyon béna fát választott, ami féloldalas volt és nem jellemezte így sem a stabilitás :DD mindenesetre jót szórakoztam...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    mondtam már, hogy iszonyatosan rühellem ezt a jeges-latyakos mocsok telet? ;] főleg, hogy karácsonykor elő sem kellett venni a bringát 2hétig és eltűnt a hó is, most meg 2nappal meló előtt leszakadt ez a gané :( tegnap reggel izgalmas volt -14ben bejönni melóba... bónuszként pedig le volt fagyva végig minden... abban reménykedtem, hogy napközben sóznak vagy csinálnak valamit, hogy legalább a belváros tiszta legyen, de semmi... ma reggel inkább a forgalomban jöttem főleg, mert ott nagyjából tiszta volt az út... -5fokban a sima cérnakesztyű is elég volt, nem volt hideg, de az utak annál rosszabbak lettek... kb 5km/h-s sebességgel próbáltam szedni a kanyarokat, de melóhelytől kb 500m-re (ahol a lehető legrosszabbak az utak, mert nincs őrült nagy forgalom és a kocsik/kamionok szép kis vájatokat hagytak maguk után a jégben) így is 3-4 helyen kiment az első kerék, raktam is le a lábam és szerencsére megúsztam a burkolást... kis híján a bringát is elengedtem, de mákomra meg bírtam azért tartani... a cégünk egyik őre nem volt ilyen szerencsés, mert egy irányban lakunk és hazafelé esett egy nagyot aztán mentő vitte el... :( ő bevállalta a kb. 130-140kg-jával azt az útszakaszt, amit a tegnapi tapasztalatok alapján én inkább messze elkerültem... esküszöm nem értem, hogy egy kecskemét méretű városban hogy a fenében nem képesek a legforgalmasabb(!) utakat megtakarítani? :F vagy beszórni legalább valami sz@rral... nem akarok vészmadárkodni, de szerintem lesz még most reggel dolga a mentősöknek rendesen :( gyalog is kegyetlen közlekedni, bringával pedig kész extrém sport... ma is elindultam kómásan aztán 1-2 szakasz után éreztem, hogy kezd dolgozni az adrenalin... nem próbáltam milyen a vadvízi evezés, de mindenféle hepehupás jégen bringázni aszfaltgumival sem kutya :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Ipse89 #27844 üzenetére

    én is bringával járok... múlt héten már kezdtem örülni a tiszta útnak, erre leszakadt megint ez a fránya hó :( ahol tehetem, a nagyobb utakon megyek, mert nincsenek lefagyva... szerencsére a kocsik gondoskodtak róla... viszont a bicikliutak nagyon rosszak :( -10ben kellemetlen egyedül a biciklizés... készítettem magamnak régi zokniból térdmelegítőt és így semmi gond nincs már :) elvileg már csak holnap lesz ilyen hideg, utána jön a felmelegedés/olvadás... jó lenne már megint a megszokott útvonalon járni, de az amiért kisforgalmú, le van fagyva rendesen, a kocsik által összevisza kitaposott vájatok meg dobálják a kereket folyamatosan...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ludsimon #27847 üzenetére

    jah, holnap reggel még hűvös lesz, de utána a -5 fölötti hőmérséklet már kimondottan jól fog esni :) igaz, még csak álmodozok arról, milyen jó lesz majd 10-20fokokban tekerni 1szál pulcsiban... akkor lesz majd jó hazajárni a munkából, mert megtekerhetem a cangát és nem kell attól félnem, hogy torokgyulladást kapok :) menetidőm havas-jeges úton max25-30perc, hidegben max15-20perc, ha pedig jó idő lesz, szerintem 10-15re lenyomom... :)

    én is szeretem, ha mondjuk a bicikliutat elfoglalja pár paraszt gyalogos úgy, hogy sétálnak egymás mellett b@szottnagy csomagokkal és alig lehet mellettük elférni... volt, hogy jégre futottam, mikor kerültem ki az ilyeneket és majdnem fikáltam... ha elesek, szerintem hátbavágom utána őket a bicajjal :B autósok között is akad azért pár hasonló... nem egy leányálom néha a közlekedés... szerencsére reggel 6:20körül nincs még nagy forgalom és amikor 15:00kor végzek, akkor sincs olyan vészes...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    na végre... ezt az időt vártam már egy ideje: 1szál pulcsiban kellemesen betekertem a melóhelyre... múlt kedden még sapka+sál+kesztyű+kabát kellett, de végre pihentethetem őket... öröm volt így bringázni :) el is felejtettem közben, hogy hétfő van, annyira jól esett... de hazafelé még jobb lesz :B

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ludsimon #34006 üzenetére

    ezért választok én is forgalommentesebb kis utcákat... habár így is ki lehet fogni barmokat: simán kitolatnak az ember elé... múltkor egy öreg f@sz jött ki elém és fullasztotta le a kereszteződés közepén a zsiguliját... csomóan fel sem mérik, hogy a biciklis is jöhet normális (25-30-as) sebességgel és sz@rnak rá: kimennek elé... kisebb utcákban nincs ilyen veszély, de akkor is bőven elég az a párszáz méter a forgalmasabb utakon... ma valahogy nem tetszik ez a takony idő... rendesen kifulladtam reggel, mert siettem... habár így is sz@rrá áztam :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz koshmar #47473 üzenetére

    hát igen... meg nagy előny még az elektromos bringával szemben, hogy nem merülhet le... ciki lenne, ha kutyák elől menekülés közben merülne le a bringa :B

    mod: nem nagyon ültem még szobabiciklin, csak régen, amikor még edzettünk... volt a konditeremben és egyszer felültem rá, jól megtekerni... mintha ilyen lendkerekes lenne a cucc, állítható fokozattal... tehát nem is kell olyan erővel hajtani, mint a simát... leveszik a fokozatot és a leggyengébbek is nyomhatják ezerrel... vagy nem így működnek ezek? :B

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Aktív témák