Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz ddanger #227 üzenetére

    Elsőnek olvasd el, és nézd meg fut-e a msmsgs.exe. : [link] és [link] Másodiknak :
    Internet Explorer
    Az új internetes kiterjesztések, azaz a dinamikus csatolású függvénytár, a wininet.dll lehetővé teszi, hogy a webböngészők IPv6-kompatibilis webkiszolgálókat érjenek el. Például a Microsoft Internet Explorer a wininet.dll segítségével kapcsolódik a webkiszolgálókhoz és jeleníti meg a weboldalakat. Az Internet Explorer az IPv6 segítségével tölti le a weboldalakat, ha az URL-címben megadott webkiszolgáló nevét kérő DNS (Domain Name System) lekérdezés egy IPv6-címet eredményez.

    Namost, ha csökkentett módban és kikapcsolt rendszervisszaállítással! sem csinálja meg az irtást a sweeper, akkor még mindig kipróbálhatsz egy másik irtót(Ad-Aware, Spybot SD) és nemtom milyen vírusirtód van, azok is kell hogy lássák már az újabb adatbázisokkal. Vagy legrosszabb esetben megcsinálhatod, hogy a két felső link cikkjeiben írt fájlokra rákeresel, felírod, és csökentettben, kikapcsolt rendszervisszaállítással törlöd te magad. Nagyjából leírom hogy milyen fájlokat keress, és ha vannak azokat töröld.
    msvol.tlb
    ld****.tmp
    ncompat.tlb
    interf.tlb
    mssearchnet.exe
    nvctrl.exe
    mscornet.exe
    hp***.tmp
    ts.ico
    ot.ico
    ioctrl.dll
    svchosts.dll
    C:\Windows\System\1024
    C:\Windows\System32\1024

    sajnos ezeket egyesével meg kell keresni a xp keresőjével, rejtetteket is keres beállítással, és egyesével törölni.
    Ha megvan, akkor törölni kell azt a registryből, ami a
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\explorer\run alatt van ''wininet.dll'' = ''dfrgsrv.exe'' bejegyzést.
    Utána le kéne futtatni mégegyszer a Sweepert, illetve az Ad-Aware-t, és utána újraindítani.
    Ha a fenti fájlokat letörlöd, a registry bejegyzést kiszeded, akkor elvileg nem jöhetne vissza, és a sweeper sem jelezne, mert akkor visszaállna az eredeti wininet.dll.
    Ha még mindig nem okés, akkor továbbgondoljuk. De nem győzöm hangsúlyozni a rendszervisszaállítás kikapcsolását.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák