Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    No, kedves Kovács Géza, megoldódott a gondod???
    Én most kukkantottam be a topikba, de egyszer volt egy gondom, hogy MSI K8V Neo 2 (vagy mittomén) VIA chipsetes alaplapos gépet raktam össze. 512/400 Hynix RAM-mal. A RAM beállíások BIOS default-ból következően ''auto''-n. Namármost a lap rosszul detektálta a memóriát, és az SPD-t nem megfelelően olvasta ki. Telepítéskor a hibátlan CD-ről nem tudott olvasni, stb, voltak kékhalálok is. Nagy nehezen felment egy XP, de állatira instabil volt.
    Megoldás: memóriaidőzítések manuálisan 2,5-3-3-7-re állítása. (Ennyi volt uis. az adott modul gyári időzítése.)

    HGyu

    UI.: Látom már nem látogatod a totyikot, tehát a gond megszűnt?

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Apropó, nekem egy MEGLEHETŐSEN ÉRDEKES kékhalálos esetem van...

    Teljesen szűz WXP-x64 telepítés. A setup végeztével az első újraindulása.
    ATI Catalyst fel (nem CCC, CSAK driver...). Újra akar indulni, hagyom neki, mikor a képernyő elsötétül (aka a video drivert inicializálja a gép), akkor kékhalál. Különböző fajta. Van IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL is, de van csak hex kóddal ellátott név nélküli is...

    1. eset:
    A csökkentett mód hibátlanul megy, ATI drivert leszedtem.
    A gép teljes mértékben használható.

    2. eset:
    ATI drivert fennhagytam, X1800XL-t kivettem, egy 3dfx Voodoo3-at beraktam. A gép megy, kékhalál nuku.

    3. eset:
    ATI driver nincs fenn, minden szükséges cuccaimat felpakoltam, RAID drivereket, hang, háló driverek, DirectX2006, .NET-FX64, programok, stb. A gép atomstabil, több újraindítással, egyebekkel. ATI drivert telepítettem, de nem az exéjével, hanem a kicsomagolt ATI könyvtárból az inf fájljával. Kéri az újraindítást, de NEM nyomtam neki.
    A másik win (32 bites) alól feltelepített Oblivion.exe-t elindítva: csodák csodájára, MEGY a játék... Ezt pedig működő driver nélkül nem tenné... És egészségesen megy...
    Az örömtől 10 centivel a föld felett lebegve: újraindítás. Eredmény: video-driver betöltéskor kékhalál.
    Csökkentett módban ATI driver leszed, a gép jó.

    Az említett dolgokat kipróbáltam: Beta, SP1 nélküli, SP1-es build 3780, SP1-es build 3790-es WinXP-x64-gyel, tehát a dolog nem is a windowsban gyökerezik.
    Kipróbáltam a 6.2, 6.4, 6.5, 6.7-es ATI drivereket. Mindeggyikkel csinálja.

    Ja, a géppel 32 bites Windows alatt semmi gond, legalábbis VGA terén... :)

    Video driver nélkül a Windows is alig használható, mi tévő legyek?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák