Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    Hogyan kell előáztatni a Gaggia Baby géppel?
    Évek óta használom a gépet,de nem jövök rá. Eddig elindítottam a manuális gombbal néhány mp-re,hogy picit elkezdje a vizet engedni a kávé tetejére,majd 2-3 mp után kikapcsoltam és vártam vele 5 mp-et,majd újra bekakcsoltam.
    De a múltkor azt az infót kaptam, hogy ezzel csak elrontom a kávét,mert a nyomás elszökik azzal hogy 2-3 mp után kikapcsolom a gépet és utána már nem lesz meg a kellő nyomás.
    Szóval várnám a választ,hogyan kell előásztatni a Gaggia Baby-vel,de gondolom a Classic-al is így kell.

    Másik kérdés: Jelenleg egy teljesen sima szimpla szűrő van a géphez, amelybe 10g-ot szoktam tenni, hogy egyáltalán meg tudjam tömködni a tamperemmel, ami ugyebár a duplához van alapból.
    Szóval vennék végre valami speckó IMS vagy hasonló minőségű 1-es szűrőt. Nekem a dupla lefolyás mindig sokkal ízletesebb 16g-ból, a 10g-os 1-es az túl erős, túl intenzív. Mit ajánlotok, hogy hány grammos 1-es szűrt érdemes venni? Természetesen vennék hozzá akkor megfelelő tampert is,amivel valósan meg tudom tamperelni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák