Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz LOTR #5 üzenetére

    20 éve vezette a világranglistát, ''öreg'' már, persze ezt ugy értem h aránylag. 40-45 körül van, a top10 ben talán 30-32 lehet az átlag. vitathatatlanul a világ legjobbja. szerintem megunta, illetve érzi hogy nem sok lenne vissza a dicsőséges évekből és talán a csúcson szeretné abbahogyni.... más sport, de lásd a Tigris esetét (a sakkban pl.: Karpov). illetve kezdenek néhányan nagyon feljönni: Anand lassan eléri a 2800-at, ott van még Lékó, Topalov, Kramnyik (eddig is ott voltak, de lassa reális esélye lenne hogy 1 párosmérkőzésen legyőzzék Kaszparovot). fárasztó lehet 20 éven át vezetni a világranglistát.... a világbajnoki címvédése évek óta nem tud megvalósulni, mert nem tudnak neki annyi pénzt összeszedni amennyiért hajlandó leülni... a FIDE-vel még a világbajnoki cím megszerzése előtt megromlott a viszonya és azóta nem szereti a FIDE-t és fordítva (az a bizonyos 5-3 nál berekesztett Karpov-Kaszparov meccs óta, asszem 1983 ősz).
    röviden összefoglalva: lassacskán várható volt, hogy vagy visszavonul, vagy eltűnik a süllyesztőben....
    és 1 rövidke részlet a cikkről amit linkeltél:

    What can we say? Thank you Garry Kasparov for thirty years of great chess! :C

    [Szerkesztve]

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • concret_hp

    addikt

    amugy:
    1, van már 1 sakktopic.
    2, fogunk még hallani Kaszparovról pl.: sztem a PCA vezetőjeként sokat tehet a sakkvilágért :U de 1ben eléggé biztos vok: nem fog csak úgy eltűnni a süllyesztőben...

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • concret_hp

    addikt

    válasz neduddgi #11 üzenetére

    valóban nem számít öregnek a sakkban. de ahhoz hogy a világ közvetlen élvonálában maradjon még sokáig ahhoz igen. A top 100 ban simán benne lehet még vagy 10 évig, 1 erős nagymester lehet élete végéig. De sztem ez nem fér bele a saját értékrendjébe: 20 éven át vezette a világranglistát, annak ellenére hogy éveken át nem volt világbajnok, mindenki őt ismerte el a legjobbnak. Az volt az igazán nagy dolog ha akárcsak egyetlen partiban is, valaki legyőzte. A fiatal nagymesterek közt 1 állomás lett az első játszma Garryval. Több volt ő 1 nagy játékosnál. Fogalom lett.
    Vajon méltó lenne-e ezek után szép lassan elkezdeni visszacsúszni? :U

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák