Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yolti

    csendes tag

    válasz Kapitány #145 üzenetére

    Hello ! Előre is bocs, de hosszú leszek.

    Köszi a helyreigazítást, Kapitány :R , de a helyzet az, hogy én úgy ahogy van - még - nem értem, hogy te mit is akarsz. :) Hiába, én nem vagyok nagy tudora ennek a témának. :W

    Inkább elmesélem, hogy most mi a pálya, mert amióta megcsináltam a dolgokat minden műxik, ráadásul egész délután töltöttem lefelé, plusz e-mail-eztem, msn-eztem, fórumoztam, tehát volt feltöltésem is és minden rendben megy/ment. (Ezt csak azért írom, mert ha jól értelek, akkor a le/feltöltésnek nem kéne mennie X idő után, mert meghal a rendszer, ha az a szitu áll fent, amit te mondasz - bár KIHANGSÚLYOZOM, hogy én TUTI SÜGÉR VAGYOK A TÉMÁHOZ)

    Tehát:

    Adott egy bejövő (fibernetes) kábel a nappaliban. Ott a jelen állás szerint van egy 2-es splitter, amit ma délelőtt vettem 940 HUF áron. Ebből az egyik ág megy a videóba, onnan a TV-be, a kép hibátlan. A másik ág jön át az én szobámba, egyenesen bele egy isolator-ba (a képe itt:[link] hivatalos oldal, adatok itt: [link] ) Ez az isolator eredetileg az előbb említett splitter helyén volt, még anno a fiber-es szerelők üzemelték be. Én ugyanúgy ''kötöttem be'' itt az én szobámban, ahogyan az volt a nappaliban és ahogyan azt te is írtad itt, tehát a 5-60 és 80-1000MHz-es ág a modembe megy, a másik (80-1000MHZ) pedig MAJD az új tv-be fog menni. (Ez az ág még nincs beüzemelve, mert még nincs meg a TV.) De a netes modem már az isolatoron keresztül kapja a jelet és minden hibátlan, a nappaliban lévő TV képe is tökéletes. Amikor írtad a hozzászólásod akkor jó ideig elgondolkoztam a dolgokon, de bevallom őszintén nekem ez így ahogyan most van még mindig logikus, de lámaságomból adódóan könnyen lehet Neked igazad, vagy már én nem értek semmit. :U

    Még a jelen állás szerint az én logikám, és a témához illő tudásom olyan lehetőséget sejtet, hogy amikor az én szobámban bekötöm az új TV-t talán akkor halna meg a rendszer :F Vagy ha ekkor sem, akkor nem értem, hogy mi miért nem jó ! ? :F


    Így most számomra az a helyzet, hogy ha itt az én szobámba csak hosszas tökölés és fúrás-faragás után lenne használható kábeltévé-műsor, akkor egész egyszerűen a kiszemelt monitoromon (samsung 940mw - beépített TV tunerrel) változtatnék és lemondanék erről a lehetőségről, és egy olcsóbb monitorba ruháznék be. Tehát itt most a 2 elég erősen függ egymástól :(


    Most gondoljuk át ''közösen'', hogy mi a helyzet és értékeljük ki a történteket :DDD

  • yolti

    csendes tag

    válasz Kapitány #148 üzenetére

    Köszi a türelmedet és a pontos válaszodat ! :R

    Mindent elkövetek a sikeres működés érdekében :)

    De egyre inkább érdekel engem ennek a szakmai háttere úgyhogy még 1-2 kisebb kérdésre ha válaszolnál, leköteleznél.

    Egyrészt a HPF szűrő anyagi oldala érdekelne, most így hirtelen nem találtam róla semmit, hogy mennyibe kerülhet. Másrészt amit kérdezni akartam ...

    ...azt közben megtaláltam, úgyhogy köszi a segítséget mégegyszer (a szerelő srácok nevében is ! :)) ) ! :R

  • yolti

    csendes tag

    válasz Kapitány #151 üzenetére

    Köszike mégegyszer a segítséget+helyreigazítást. Már csak 1 utolsó kérdésem maradt mégpedig a HPF-re vonatkozóan. Mekkora sávot - pontosabban milyen érték alatti jelt szűrjön ? 50MHz ? És ezt az antennaboltban vajon tudni fogja az eladó srác, vagy felhívjam rá a figyelmét ? Vagy az a legegyszerűbb, ha a fiber-es üfsz-ra bemegyek és kérek ? (bár nem hiszem, h. ott a hölgyek tudnak nekem ebben segíteni... Max kiküldenék a szerelő srácokat, de ez miatt feleslegesnek tartom...) Meg a bolt jóval közelebb is van :))

  • yolti

    csendes tag

    válasz Kapitány #154 üzenetére

    Na bementem az antennaboltba is és az ügyfélszolgálatra is. Az eredmény, hogy majd a fiber-es szerelő srácok rámcsörögnek, hogy konkrétan mit is akarok, mert az üszis hölgyeknek túl műszaki voltam valószínűleg :) Így most várom a megváltó telefont :DDD

    Az antennabolt meg egyre inkább kezd hasonlítani egy viccre :) 2 nap alatt harmadszor mentem be és mind a 3 alkalommal másik eladó volt bent. Ezek nagyon szaporodnak :)) Ráadásul még szűrőjük sem volt és azt mondták, hogy talán holnapra lesz, ha tudnak szerezni. (persze arra nincs garancia, h. pont olyat szereznek ami nekem kéne ... )

  • yolti

    csendes tag

    válasz Kapitány #157 üzenetére

    már sokadjára köszi a választ, meg tanácsokat :R :R :R

    holnap meglesz a szép új tv+monitorom is, úgyhogy nagyon jó 7végém lesz :DDD :DDD :)) :DD

  • yolti

    csendes tag

    válasz Kapitány #157 üzenetére

    Hello ! Sajnos megint itt vagyok. Az a gubanc a múltkori megosztással, hogy ha netezek és közbe belövöm a TV-t szinte abban a pillanatban (de legkésőbb 2 perc múlva) elszáll a net. A Terayon modemen a Cable led kialszik, vagy csak villog, tehát nem találja a hálót. Én arra tudok gondolni, hogy nem jó a szűrő, amit a múltkor kaptam. Valami 5let ?

Új hozzászólás Aktív témák