Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz shabbarulez #58 üzenetére

    Én azt látom, hogy maga a beruházás nem kerülne nagyságrendekkel többe mint egy HFC hálózat kiépítése, de késöbb rengeteget lehetne spórolni a fenntartáson. Mivel egy kábelen lehetne szolgáltatni a telefont, netet, tv-t, nem kellene mindig kizavarászni a szerelőt szűrőt cserélni, aljzatot telepíteni, ezért a nagyobb beruházási költség elég hamar megtérülne.
    Bár én azt vettem észre, hogy a T-kábel is inkább a régebbi hálózatok toldozására, költ ahelyett, hogy kicsivel több pénzért rendesen megcsinálnák a dolgot. Volt egy település, ahol elutasították a HFC hálózatot (ez épp tavaly volt) mert a tisztán koax alapú törzshálózat került kb 2 millióval kevesebbe :U

    Most jut eszembe, láttam nagyon komoly kábelezési technikát a Fibernettől egy paprikáról híres településen ami nem Szeged, majd rakok be képet :)

    Egyébként ha már kivitték a lakóépületig az optikát akkor miért kókányolták rá a rezet? Simán rakhattak volna optikai osztót a végére.

    Szerinted meddig fogja elbírni a mostani gerinchálózat komolyabb fejlesztés nélkül ezeket az új DSL csomagokat? Bár a névleges sávszélesség emeléssel együtt nem emelkedik lineárisan a terhelés, de ha egyre több szolgáltatást ültetnek rá (IPTV, stb) akkor előbb utóbb komoly pénzeket kell nyomni a gerinchálózatba is.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák