Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maate_toth

    csendes tag

    Kor: 32
    Munkakör: Low-code alkalmazás és automatizálás "fejlesztő" (szerintem a készítő jobb szó)
    Végzettség: Kereskedelem-marketing ( / plusz a pozícióhoz majdnem az összes certification)
    Nyelvtudás: angol C1, aktív
    Nettó fizetés: 800e + havi kb. 20e cafeteria + 5e home office támogatás
    Munkatapasztalat: 10 év (többféle terület)
    Hely: Budapest, külföldi multi (de teljes távmunkában)
    Egyéb: 1 éves munkavállalói szerződés (volt)

    Tegnap fejeztem be ott, jövő héten kezdek alvállalkozóként egy belga cégnél, szintén teljesen távmunkában.

  • maate_toth

    csendes tag

    válasz #41635072 #24701 üzenetére

    Amit én használok az a Microsoft Power Apps, Power Automate (cloud és desktop) és Power Virtual Agents. :)
    Power Appsra azt szoktam mondani, hogy a PowerPoint és az Excel találkozása, a low-code és no-code limitációival és előnyeivel.

  • maate_toth

    csendes tag

    válasz #41635072 #24704 üzenetére

    Megj: Bocsi, hosszú lett. :D
    A cégek viszonylag lassan kezdték használni, 2016-ban ment public previewba a Power Apps, de a covid alatt lett elég nagy az érdeklődés, és a Gartner reportokon is elég magasan lettek pozícionálva néhány felvásárlás és a folyamatos fejlesztés miatt.

    Egyre több a munka itthon is (nem óriási mennyiség, de korábbi 0-hoz képest több). Külföldön, főleg US, UK, Ausztrália, NZ területeken lasszóval vadásszák az embereket.
    Vannak, akik .NET, React, Typescript fejlesztőket keresnek, mert lehet "pro-code" módon is komponenseket fejleszteni hozzá, de én nem ezen a területén vagyok. :)

    A recruiter cégek is viszonylag lassan reagálnak erre a low-code / no-code témára.
    Főleg LinkedInen nézek: álláshirdetések, networking (két ajánlatot is networkingen keresztül kaptam, és az egyiket fogadtam el a következő állásra), Dynamicsra vagy Power Platformra specializálódott fejvadászok / Microsoft recruiter cégek.
    Csak távmunkát kerestem, jelenleg abból 540 db van világszinten, nem távmunka pedig 10e+ a világon. Mostanában itthon a Richter, Telekom, Aldi, Velux keresett embert.

    Hogyan tanultam:
    Először csak felfedeztem a céges accounton (2017-ben), majd '18-ban csináltam vele egy alkalmazást, amit 500-an használtak a cégen belül, '19-ben elmentem a Microsoft UK-hez egy tréningre és egy konferenciára Amszterdamba, és a meglévő munkám mellett (jó, dedikálhattam 10-20%-ot az időmből) "citizen developerként" / "civil fejlesztőként" (tehát nem az IT részeként, pénzügyi területen dolgozva) csináltam jó pár alkalmazást és automatizálást.
    Ebben volt több hét alatt elkészülő, de olyan is, amit 10 perc alatt raktam össze a HR-nek, több órás manuális munkát spórolva nekik. 2021. februárban váltottam teljes állásra, egy másik cégnél, addig semmi képesítésem nem volt, úgyhogy elkezdtem jobban beleásni magam, megcsináltam jó pár képesítést, főleg Microsoft Learnön (ingyenesen) tanulva, és sokat gyakorolva. Ja igen, az Excel függvényeihez nagyon hasonlít a Power Fx (ez a Power Apps függvény nyelve), így egy erős Excel alappal le tud rövidülni a tanulási idő.

    Hogy tanulnék, ha most kezdeném: ingyenes Virtual Training Days (PL-900 - Fundamentals vizsgalehetőséget ad ingyen), Microsoft Learn, YouTube, blogok, gyakorlás, Power Users közösségek.

  • maate_toth

    csendes tag

    válasz Tapsi #24743 üzenetére

    Egy külföldi kifizető esetén 34.5M környékén éri el a 12M-t, ami fölött már fizetni kell a 40%-ot. A 100%-71.42% = 28.58% beleszámít a NAV információs füzete alapján. (61_KATA_Kisadozo_vallalkozasok_teteles_adoja_202100604 információs füzetben 19. oldal, első számítási példa, és 6d és e pont a Tv-ből.)

    Volt egy csörtém egy adótanácsadóval, mert szerinte túl sok adót akartam fizetni, véleménye szerint bármire, ami 3M fölött van, elég befizetni a 71.42% * 40%-ot és kész vagyunk. Mondtam, hogy nem értek vele egyet, aztán a NAV állásfoglalása tisztázta a kérdést. :D
    Én úgy számolom, hogy teljes bevétel - már befizetett adó alapja, ha kevesebb, mint 12M, akkor nincs extra 40%, ha több, akkor van.
    Első EV évben még azért nem fogom elérni a 34.5M-t, így nem lesz ilyen gondom sajnos.

    Nyilván több külföldi vagy magyar kifizető vegyesen csökkentheti ezt az összeget.

  • maate_toth

    csendes tag

    válasz DanielLong #24755 üzenetére

    Mivel nem vagyok könyvelő vagy adótanácsadó, azért írom inkább, hogy szerintem az alanyi adómentes keret és a KATA keret két külön dolog, és külön is van kezelve (nekem a számlázó program és a könyvelő program is külön mutatja). :) Limit valóban nincs, a KATA keret túlléphető. (Az AAM is túlléphető, de utána áfakörös leszel, meg vállalati számla)

    Ebben az esetben a teljes bevétel ÁFA tv. hatályán kívüli, ezért az AAM keretbe véleményem szerint nem számít bele, viszont a fent említett módon a főszabály szerinti KATA keretedet csökkenti. (A második része biztos a NAV állásfoglalása, a Tv. és a NAV info füzete alapján)
    "Az adó alapjának meghatározása során nem kell számításba venni azt a bevételt, amely után a kisadózó vállalkozás a (6b) bekezdés alapján 40 százalékos mértékű adót köteles fizetni."

    Tényleg ultra off, sorry mindenkitől, én a teljes bevételből vonom ki a befizetett adó alapját, de fordítva számolva így néz ki:
    34.5M bevétel
    3M fölötti rész adójának számítása: 31.5M --> Az adó alapja (71.42%) = 22.497.300 --> Befizetendő adó (40%) = 8.998.320

    A KATA kereted: 3M + a 31.5M fennmaradó része, amire nem fizettél adót (28.58%) = 9.002.700 --> 12.002.700, ezzel átléped összesen 2700 Ft-tal a főszabály szerinti 12M KATA kereted, és pluszban 1080 Ft-ot be kell fizetni.

  • maate_toth

    csendes tag

    válasz lotuska #28087 üzenetére

    Én főleg a Microsoft Power Platform napidíjakkal találkoztam személyesen, de (ha jól emlékszem Nigel Frank) kimutatások alapján hasonlóan mozognak a D365-tel, kb. 250-450 eur / nap környéke lehet a sáv.

  • maate_toth

    csendes tag

    válasz tototos #30721 üzenetére

    Illetve a low-code / no-code vonal is szépen fut fel szerintem (Microsoft Power Platform, OutSystems, Mendix, Salesforce Lightning).
    RPA-val dolgoztam korábban BA-ként, nagyon szenvedős projektek voltak, mindegyiket kb. egy gyorsító sebtapasznak éreztem egy rosszul működő folyamaton, mert arra nem volt idő, hogy a folyamatot optimalizáljuk, csak rá akartak dobni egy botot, és kész. Annyi volt a különbség a felhasználó és a bot között, hogy a robot gyorsabban hozta létre ugyanazt a sz*rt. :C
    Váltottam, már 3. éve full-time Power Platform, és ha automatizálás, akkor amikor lehet API first. Egyre több financeben dolgozó ismerősöm kérdezgeti, hogy akkor mi is ez a Power Apps / Power Automate, mert vagy elindult náluk is, vagy váltanának. :)

  • maate_toth

    csendes tag

    válasz maate_toth #24700 üzenetére

    Update egy évvel később. :)

    Kor: 33
    Munkakör: Low-code Acceleration & Mentoring Lead
    Végzettség: Kereskedelem-marketing (a pozícióhoz majdnem az összes certification)
    Nyelvtudás: angol C1, aktív
    Átlag havi br.: 6600 EUR
    Munkatapasztalat: 11 év (többféle terület)
    Hely: Teljes távmunka
    Egyéb: Alvállalkozó, full time egy belga cégnél

    Az elmúlt egy évben kb. 5750 EUR volt az átlagom ennél a cégnél, tudtam 20%-ot emelni (napidíjban, de kevesebbet dolgozok egy kicsivel idén), 2023-ban csak náluk leszek, nem ugrok bele ilyen-olyan tréningek tartásába. :D

    Tudom, hogy elérhető lenne magasabb napidíj is (450-600, akár 750 EUR is), de azok vagy rövid projektek, vagy 2-3 hónapos szerződések, és nem szeretnék folyamatosan clienteket hajkurászni. Fontosabb a stabilitás. :)

    Kíváncsiságból visszanéztem a korábbi "februári bruttókat": 2019: 600e, 2020: 850e, 2021: 1200e, 2022: 2000e, 2023: 2500e (utolsó kettőnél az akkor aktuális árfolyammal számolva, 21 és 22 között pedig alkalmazottból egyéni vállalkozóvá váltás). Átlag 43%-ot minden évben sikerült rápakolni, brutál. :Y

Új hozzászólás Aktív témák