Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz #31733248 #30754 üzenetére

    Dehogy jonnek vissza. Csak a heten 2 kollega/ismeros jelentette be, hogy irany Svajc/Allamok.
    Rokon kb mar csak ukran/orosz/torok munkasokat alkalmaz kivitelezeseken Budapesten, mivel ebbol van merites fenntarthato aron.
    Engem is most talalt be egy kollega Seattlebol, hogy ugyan menjek mar ki a csapataba, es igen mi is elkezdtunk erosen gondolkozni.

    Eladhato tudassal es nyelvtudassal nem nagyon tudok a csaladon, baratokon illetve a megszokason tul erveket felhozni Magyarorszag mellett. Oke kint nagyjabol mindig es orokre expat leszel, de mi sem ezert jottunk anno haza, pusztan csaladi okok voltak.

    A KSH meg siman ugy ferditi a valosagot, hogy az az aktualis propagandat tamogassa, nincs itt semmi latnivalo.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz #31733248 #30754 üzenetére

    "Csak akkor ne tessék sírni, ha valaki már most is nyugati árakat kér a munkájáért, hiszen valahogy el kell kezdeni."

    Az az 1. amit megtesznek, anélkül is, hogy a mi bérünket hozzáigazítanák az ő áraihoz. Ezt kérdés nélkül megkapjuk, probléma csak a mi bérünk utána húzásával van. Nézd csak meg mennyit emeltek szívbaj nélkül az elmúlt hónapokban a kajakiszállító cégek. Építkezéshez / felújításhoz meg inkább ne is akarj melóst hívni, ha nem akarsz infarktust a munkabér elképzeléseitől. És ezt az árszintet ugyanúgy előadja egy ápolónő megrendelőnek is.

    "Ha hasonló logikával hirtelen hazazavarnának pár százezer Nyugat-Európában dolgozó magyart, nagy lenne ám a sértődés."

    Mint ahogy akkor is, ha cserébe mi is megvámolnánk a nyugatiak nálunk eladni kívánt árucikkeit. A szabad mozgás ugyanis nem ajándék, hanem az EU csatlakozás része, amiért cserébe mi is adtunk valamit. Nincs is már magyar Pilóta keksz, konzerv és cukorgyár, mind megvette a külföldi. És hozzák ide elpasszolni a saját szajréjukat, amire mi nem szedünk védővámot mint korábban. Nekünk ezért cserébe jár a szabad mozgás. Az EU-n kívülieknek viszont NEM!

    "Szerintem mindenki ott dolgozzon, ahol szeretne és ahol igény is van rá."

    Szerintem meg ez nekem konkrétan 0 adófillért ér meg, hogy az én munkabéremet letörjék vietnámiakkal, pakikkal.

    "A britek nem a magyarok és a lengyelek miatt léptek ki, hanem azért, mert az EU egyre jobban beleszólt a belügyeikbe és ezt nem viselték valami jól."

    Egyrészt de, pont velünk és a lengyelekkel példálóztak, hogy elvesszük a munkájukat, amit ők nem hajlandóak elvégezni.
    Másrészt a beleszólás az annyi volt, hogy igazán vállalhatnának egyenlő közteherviselést, mivel anno csatlakozásból szinte mindenből kihúzták magukat. Gyakorlatilag csak a nevüket adták az Unióba, pénzt meg nem, holott az egyik legburzsujabb népség. Ezért szopás most nekik a brexit, mert bukták az ingyenpiacot.

    "egy magyar szakorvos nettója már picivel több, mint a német nettó átlagbér"

    Lehet, csak arrafelé az orvos nem átlagbéres kategória mint nálunk.

Új hozzászólás Aktív témák