Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #53006848

    törölt tag

    Üdv mindenkinek!

    Az lenne a kérdésem, hogy rövid megállásoknál (pl. piros lámpa) okoz-e valamilyen kárt az autóban, ha sosem váltok üresbe? Ehelyett beteszem egyesbe és félig a fogáspontig felengedem a kuplungot, ezzel tartva meg az autót, hogy ne guruljon, ha lejt az út, illetve így sokkal gyorsabban tudok elindulni vele. Elnézést, ha idióta a kérdésem, jómagam automatást vezetek, viszont édesapám autója manuális, és nem szeretném tönkretenni. Mikor tanultam vezetni a legelső oktatóm nem szólt emiatt, a másodiknál viszont mindig üresbe kellett rakni megállásnál, kuplunggal megfogni az autót pedig nem volt szabad, mert megszólt érte.

  • #53006848

    törölt tag

    Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

    Megpróbálok leszokni erről a módszerről. Akkor jól sejtettem, hogy így jobban igénybe van véve a szerkezet és nem tesz jót neki. (eddig azért mertem ezt csinálni, mivel ismerős azt mondta, csak akkor éghet le a kuplung, ha csúsztatás közben kihúzatjuk a fordulatot majdnem tiltásig) Kb. 1-2 percig szoktam vele így állni, amíg nem vált a lámpa zöldre. Valószínűleg azért rögzült be nálam ez a rossz módszer, mert sokszor annyira lassan, félve engedtem fel a kuplungot, (nehogy lefulladjon a gép) hogy már zöldre váltott a lámpa, az autó pedig még alig mozdult. Egyébként csodálkozom azon, hogy az oktatómat nem érdekelte, pedig a vadonatúj Astra H-val is ezt műveltem, pluszba még jó kis rallys elindulások, hogy biztosan ne tartsam fel a mögöttem lévőket. ;]

Új hozzászólás Aktív témák