Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz tatabánya #11477 üzenetére

    A rutinszerzéssel még nem változik meg az, hogy a sikeres vizsgához szerencse is kell. Volt itt is, akit kamu indokkal húztak meg, mert csak. A le kell fizetni őket, és megszabadulni tőlük minél hamarabb. Jogosítvány nélkül nem igazán kéne parádézni. Elég egy véletlen baleset még akkor is, ha nem te voltál a hibás.

  • Bati0501

    őstag

    válasz tatabánya #11477 üzenetére

    De szted mennyire büntetnek meg,ha elkapnak?10e-re?Én nem tudom,de nem hinném,ha ha egy gyorshajtás manapság min.30e,akkor egy jogosítvány nélküli vezetés sztem ennek többszöröse+eltiltás.Viszont itt is csak 3-20e-ről ír,viszont ha feljelentenek,akkor 100e is lehet:[link]
    Ez sztem tök értelmetlen,mert ha van jogosítványom,de 50 helyett 65-el megyek és készül egy fotó,akkor az min. 30e-sztem itt még ennyi-,de ha nincs jogsim és elkapnak-mehetek szembe a forgalommal-persze ez túlzó,de ki tudja...,mehetek ugyan úgy gyorsabban,mint a megengedett-,akkor valószínűleg max.20e...

  • nike_

    addikt

    válasz tatabánya #11477 üzenetére

    Én is bzoley véleményét osztom. Inkább legyen meg a vizsga kis "segítséggel", és utána ne tiltsanak el, minthogy ne legyen meg és eltiltsanak x évre a megszerzéstől. Később esetleg lehet olyan munkahelyed is, ahol szükséges a B-s jogsi.

  • Mici80

    tag

    válasz tatabánya #11477 üzenetére

    "egyedül balesetet és kárt nem akarok okozni"

    Nem akarsz, de ez bármikor megtörténhet. Nem ajánlatos jogosítvány nélkül vezetni. Nem gyakran kapnak el így rendőrök, lehet 1 évig nem kap el de én mondom neked elég ha egyszer kap el.

    Feljelent, 100.000 Ft körüli a bírság, 2 v. 5 év lehet a vezetéstől eltiltás elméletben ilyenkor. Ha balesetet is okozol akkor 5 év a minimum ilyen esetben.

    2012. óta szigorodik folyamatosan a jogosítvány megszerzése. Előtte boldog, boldogtalan megkapta puszira. Az európai úniós jogharmonizáció miatt szükséges a szigorítás. A valós ok a baleseti statisztika. Most gondolj bele, Németországban mennyivel élnek többen mint nállunk és ugyan annyi az okozott balesetek száma? Ezeknek a csökkentése a cél. Ha az ország nem teszi meg a jogszabályi szigorításokat akkor komoly bünti jön az EU-tól...

    Lefizetés kérdése: Ha megbuksz okkal buksz meg, egyik vibi sem arra megy manapság, hogy megbuktasson. Főleg, hogy már nem olyan biztos a helyük mint régen. Valami panasz van ellene az engedélyével szórakozik. Nagyon szigorúan vesznek mindent náluk.
    A megkenéssel meg csak óvatosan, az oktató tudja, hogy ki az aki megkenhető vagy nem. Vele kell lezongorázni. De az oktató sem fogja ezt most már nagyon szorgalmazni.

    2012. szeptemberében szereztem B kategóriás jogosítványt. Az új rendszer szerint nem volt már rutin vizsga, a parkolást élesben csinálod és a forgalmi manőverezési feladatok többi részét is. U megfordulás, Y, stb... A vizsga 45-ről 60 percre emelkedett. Az oktató nem segíthet a parkolóhely kiválasztásában, valamint nem segíthet szóban annyit mint régen.

    Ez van, hozzá kell szokni. Nekem is sikerült úgy, hogy senkit nem fizettem le. Teljesíthető a vizsga követelménye, ha meg nem sikerül akkor az okkal van, ha 5. alkalomra akkor valószínű alkalmatlan az illettő a vezetésre. 3. sikertelen vizsga után rendkívüli PÁV IV. vizsgálatra küldenek utána a vizsgákon már 2. vizsgabiztos ül mögötted.

    A stressz minden vizsgánál fokozódik és a tudat, hogy már buktál. Egyre nagyobb a nyomás és az izgalom.
    Én nem buktam meg, de bevallom neked a kötelező 30 óra helyett a dupláját vezettem le 60 órát! Az oktatóm tanácsára és no lám sikerült a vizsgám elsőre! Szóval nem mindig beszél hülyeséget az oktatód és igen is számít ha vele gyakorolsz és nem "magadba"!

    Bocsánat a hosszú monológért! :)

    Sok sikert!
    üdv.Mici

    [ Szerkesztve ]

    ---

Új hozzászólás Aktív témák