Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    Tegnap még pár órát játszottam a rendszerrel. Nem U2-n, hanem Xiaomi Mi3-on próbáltam, a tapasztalataimat tessék fenntartással kezelni. Nagyon gyors a rendszer, tényleg megfelel annak, ahogy reklámozzák: "pehelysúlyú", nem terheli le a masinát, nem fut rengeteg fölösleges szolgáltatás a háttérben. A fentről lehúzható állapotsáv az értesítések megjelenítésére szolgál, a szokásos gyorskapcsolókat alulról felhúzással lehet előhívni (amolyan iOS módra). A magyar ékezetes karakterek megjelennek, de a betűközök olyankor elszállnak, kicsit szétesik a szöveg, úgyhogy szerintem inkább angol nyelvre fogjátok állítani a programokat. Az 1.6-os bétára nekem nem ment fel a google szolgáltatások, ellenben az 1.8-as, rootolt bétán tökéletesen futott a gmail, play store, stb. Egyes menüpontok magyarítás-angolítás után is kínaiak maradnak, de ezek elég eldugott, rejtett beállítások, a lényegi használatot nem érintik. Ahhoz képest, hogy béta rendszerről van szó, nagyon szépen szaladt a Mi3-on is, biztos vagyok benne, hogy U2-n az általános működési sebességgel semmiféle probléma nem lesz. A nyelvvel meg majd megbarátkoztok.

    A google szolgáltatások telepítéséhez ezt a programot használtam:
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/37340188/android/google_installer.apk
    Ez MIUI-féle hozomány, ezen a rendszeren is működik. (Saját feltöltés, ha nem működne a link, feltolom máshová.) Illetve biztos fel lehet flashelni bármelyik kapcsolódó gapps csomagot is, ezt nem próbáltam.

Új hozzászólás Aktív témák