Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szamos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy hét használat után megosztanám tapasztalataim X8 minivel kapcsolatban, hátha valaki ilyen készülék vásárlásán gondolkodik :)

    Elég sokat nézelődtem kínai telefonok után az elmúlt időszakban, sajna mind elbukott valami apróságon, vagy az ára nem volt megfelelő. Megfordult az is a fejemben, hogy valami "brand" telefont veszek, mert azért az előző Jiayu G3S fizikálisan eléggé megszenvedte az elmúlt másfél évet.. Volt mit rajta ragasztgatni. Az az előtti Defy 2 év után is újszerűnek nézett ki, ráadásul azóta is nyüstöli az egyik haverom. Egyszóval nem nagyon bíztam a kínai anyagminőségben.

    Nos az elvárások:

    -max 50 000 Forintos ár
    -5" vagy kisebb HD IPS kijelző gorilla glassal
    -Szögletes, elegáns forma, lehetőleg egy kis fémmel :)
    -Notify Led
    -Nagy akku
    -Lehetőleg vékony, és könnyű legyen.
    -Jó GPS + Iránytű

    Ami elrettentett volna a vásárlástól:
    -1Giga ram (nekem a Jiayu-n is elég volt, szóval ezen nem problémáztam)
    -nem szétszedhető (szerintem 2-3 év múlva újra cserélem, addig nem kell piszkálni az akkut)
    - Nem bővíthető SD kártyával (a másikon is elvoltam 10 gigán, szal ez sem probléma.

    Rendelés:
    Aliexpressről történt, 120 dollár ajándék hátlappal, képernyővédő fóliával. Singpostal 10 nap alatt megjött.

    Külső:
    A dizájn első osztályú, az anyagok szintúgy. Gombok nem lifegnek, nincsenek illesztési hibák. Féltem hogy lesz egy kis bóvli érzésem, de szerencsére nem. Amin meglepődtem az a súlya, nagyon könnyű a telefon. Kijelző megfelelő fényerejű, minden szögből jól látható. Nekem még a mérete is épp megfelelő egykezes nyomkorászáshoz.

    Rendszer:
    4.4-es Kitkattal érkezett, belakás előtt végülis a gyári Lollipopot kapta meg. Később még a Keeper féle lollit is ki fogom próbálni. A dizájnja kicsit furcsa, szerintem visszalépés, de ha ez a jövő, akkor maradjon, szokjuk.. :) Az antutu ezen a rendszer nekem is 1000-el több pontot adott.
    Kamera:
    Gyors fókusz, gyors működés. Élességgel fénnyel vannak azért problémák, vagy talán a megapixelek hiányoznak, nem tudom. A Jiayu szebb képeket csinált, de persze ennek is vállalható minden további nélkül a minősége.Lehet csak be kell állítani normálisan.
    GPS:
    Meglepett, bekapcsolás után ahogy kiléptem a lakásból, pár másodpercen belül megvolt a pozíció. Dinamikusan még nem tudtam tesztelni.

    Akku:
    Inkább telefonálni szoktam, üzenetek, mailok megnézése. Ritkán nyomkorászom magában. Így a kezdeti aktív használat mellett is minden további nélkül kibírt 3 napot. (Elég sok bekapcsolt wifivel)

    Egyéb dolgok:
    Amit hiányolok az UMS pendrive-ként való csatlakoztatási lehetőség, csak MTP és PTP lehetőség közül lehet választani. Valószínűleg elő lehet varázsolni a funkciót, még nem néztem utána. A telefonbeszélgetések hangerejét találtam még kevésnek, ezt Mobileuncle tools-al viszont tudtam korrigálni. Szenvedtem még a képernyőn lévő kereső eltávolításával, Nova Launcherrel ez is megoldódott.
    Tulajdonképpen ezek a dolgok inkább szoftveres jellegűek, így nem is kenném a telefonra :) Minden másban teszi a dolgát, nem akad, nem röcög, nagyon jól használható.

    Extra jó dolgok:
    -Smart Wake, kikapcsolt állapotban képernyőn tapogatva ébreszthető.
    -Ütemezhető ki/be kapcsolás.

    Összességében nagyon jó telefon,nagyon jó árban. Örülök hogy ezt választottam, remélem fizikálisan is bírni fogja a megpróbáltatásokat :)

Új hozzászólás Aktív témák