Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taki01

    őstag

    válasz M@Db0Y #24048 üzenetére

    Ja de ez akkor is nagyon durva mikor más számítógépe jelenik meg helyi hálózaton és kap tőled is ip címet.

  • Martin Eden

    tag

    válasz M@Db0Y #24048 üzenetére

    Na ebbe a bridge-mód/átlátok más hálózatba sztoriba én is belefutottam. Már vagy fél éves projektem, hogy beüzemeljem a régi DDWRT-s routerem az Inviteles ZTE168N mögé a plusz funkciói miatt, már klasszul illusztrált leírásokat is kaptam itt a fórumon, hogy mit és hogyan kellene (amik egyébként nem tértek el igazán attól, ahogyan én is próbáltam először, de sikertelenül). Ma szántam rá másodjára magam, illetve pár órámat, hogy újra nekifussak: átállítva bridge módba az első portot és a dhcp-t is kikapcsolva ugyanúgy kapok lokális ip-t a saját hálózatomon, csak épp nem a saját inviteles eszközömtől, hanem azon túlról, illetve kapom az ip-ütközéses üzeneteket. A 192.168.0.1-en valaki más DSL ROUTER-ét érem el, a 192.168.1.1-en, ami a nálam lévő eszköz címe is lenne, hol elérem a sajátom, hol valaki más TP-LINK-jét (aminek ráadásul default jelszava is van), attól függően, épp melyik van helyzeti előnyben. A sajátomat csak úgy érem el biztosan, ha kihúzom belőle az DSL kábelt. De legalább PPPoE kapcsolatot sem tudok így létesíteni bridge módban, pedig az egyszerűség kedvéért már csak laptoppal próbálkoztam a LAN1-en, még csak nem is bonyolítottam a helyzetet saját router-emmel.
    Ezt a DSLAM isolation opciót be tudom én is állítani magamnál, és ha igen, ez már elég lehet, vagy még mindig paffhatom, ha másnál ez nincs beállítva?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák