Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz GEPESZ66 #18614 üzenetére

    "Jó pár hónapja javaslatotoknak megfelelően kicseréltem ai Invitel által felrakott multimédiás elosztót síma elosztóra, a TV ágba szűrőt, villámvédőt berakva."

    Amennyiben a SIGNAL 4645F tip. villámvédő -t helyezted be a TV-s ágra akkor az védve van. Viszont jobb lenne ha a kettes osztó bejövő ágára tennéd, és akkor védené az Internet ágát is.

    Szerk: Megnéztem a jelszintedet ezen posztod alapján, nyugodtan tedd be a kettes osztó bejövő ágára, azaz a légkábel végére.

    "Ha lenne valami műszaki problémám, s kijönne az inviteles szerelő, akkor előtte rakjam vissza az általuk korábban felszerelt elosztót?"

    Amennyiben nem gond a padlásra mászkálás akkor az a legjobb, mert nem köthet bele. A másik megoldás, hogy mondod neki, hogy nem kell felmennie, mert fent minden rendben, de felém például Cowboy csapat jár, akikből simán kinézném, ha nem engedném fel, akkor beikszeli, hogy nálam volt a hiba és elköszön :D

    "Az Ő általuk szerelt elosztó , ha jól emlékszem,védi az internetes ágat is valamiképpen."

    Védené, csak feltételes módban. Az egyetlen előnye ez lenne, csak mivel NEM földeli egyik szerelő sem hazánkban, így kb semmit sem ér.

    "Nem probléma, ha az általam felszerelt egységben, az internetes ágban nincs védelem (pl. villám ellen)?"

    Bár villámvédőnek hívják, de én inkább túlfeszültségvédőnek hívnám, a teljes biztonságú villámvédelem az ha kihúzod. Viszont ha jön egy jelentősebb túlfeszültség és nincs védelem az Internetes ágon, akkor első körben a kábelmodemet teszi tönkre - ami mondjuk elég baj, mert ha Cisco-d van már nem biztos, hogy legközelebb is az lesz -, és jó esetben itt megáll, de rossz esetben mehet utána az új ASUS routered, sőt a számítógéped is.

    (#18613) kabelmania27 & (#18607) kabelmania27 : Ja tényleg nem is néztem, hogy átléptük azt a számot :K :B :R

    [ Szerkesztve ]

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz GEPESZ66 #18614 üzenetére

    Szerintem nem probléma, mert ha mmwo vagy splitterrel kötik be akkor nincs védelem, ettől független ha szeretnéd beteheted aztán vagy szeretni fogja a modem vagy nem, nálam nincs bent.
    Amúgy szolgáltató modemét nem kell védeni elég sok havidíjat fizetünk ha elromlik cseréljék ki.
    Technikus nekem azt mondta hogy nem mindegyik tipus szereti még ha ránézésre működik sem biztos hogy jó neki, ugye az ussnr értékét nem látjuk, ha az leesik akkor nem biztos hogy menni fog a négy us freki.
    Ha megmagyarázhatatlan jelenségek lesznek pl négy us nincs meg akkor vedd ki, szerintem jobban járnál ha hagynád a tévés ágban a védelmet és külön rendelnél a modemhez, mert ha akad akkor egyszerűen kiveszed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák