Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tűzkígyó

    tag

    Sziasztok!

    Most csatlakozom a LGA2011-es klubba egy ASUS Rampage IV Black Edition-nel. A kérdésem hogy melyik procit vegyem?

    4930k vagy 4820k? Főleg játékra használom és PosgreSQL 9.0.15 (64 bites open-source database) adatbáziskezelés. A játékok mellett szól az hogy a négymagos jobban húzható, az adatbáziskezelés mellett, hogy ott hasznát vehetem a +4 thread-nek.

    Tapasztalatok alapján meddig húzható 4930k léghűtéssel (Prolimatech Megahalems két ventis push-pull hűtésem lesz)?

    [ Szerkesztve ]

    Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

  • Tűzkígyó

    tag

    Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a véleményét! :R

    4930k lesz, valóban kell ehhez a laphoz ez a proci :D Viszont 4960X-et tuti nem veszek, mert az már nekem is durván lehúzásnak tűnik ár-érték arányban, pedig én azért nem nagyon sajnálom a pénzt a PC építésre. Azt csak tényleg akkor, ha nyerek a lottón. :DDD

    4770k-n és hozzá egy ASUS Formula-n is gondolkoztam, de azt olvastam tesztekben, hogy nagyon melegszenek, mivel pasztás megoldás (fűrészelni pedig nem akarok) és a feszültség-szabályzót is a proci tartalmazza. Mivel 4x8 GB-os RAM-jaim vannak, így tele lenne az összes mem. slot és a nagyobb memory controller terhelés miatt még jobban melegedne a 4770k.

    A 2011-en a Megahalems-re push-pull-ban tudok ventit tenni a Formulán nem férne el csak pull a RAM-ok miatt. Egyelőre ugyanis levegő lesz, vízre csak tavasz környékén lesz budget, inkább monitorra, SSD-re és procira költök addig, na meg az E-ATX-es laphoz egy új ház is kell.

    Mivel SLI-m van így nagyobb is a hely a két kari között a 2011-en, mint az 1150-en és jobban szellőznek. Szóval ezek is szempontok voltak.

    (#2352) Keldor papa
    Nézegettem a 4k monitorokat, igen, de mégis lemondtam róluk egyelőre, mivel a DELL UP3214Q (ez tetszett a legjobban) PWM-es és ráadásul igen alacsony frekvenciát használ erre: 240 Hz-et. Valamint szerintem már rövid távon is memória szűkében lennék a 3GB-os 780 Ti-kal. Szóval egyelőre veszek egy Dell U3014-et (ez is PWM-es de a cycling freq. az 2500 Hz, ami meggyőzően magas, valamint input lagja is kiváló) és ha jönnek a 3840x1600-es 24:10-es felbontások (ez ugye nem UHD 8,3m pixellel, hanem csak 6,1m pixel, szóval talán a 3GB memória elég lesz neki) kb. egy év múlva akkor csapok hozzá egy olyat. A Dell U3415w (3440x1440) egyébként mindjárt itt van, esetleg még az is lehet az lesz ha jók lesznek róla a tesztek, de inkább a z első megoldásra hajlok.

    Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

  • Tűzkígyó

    tag

    válasz WaterWawe #2370 üzenetére

    Ezt a 10% előnyt kicsit bővebben kifejtenéd légy szíves?

    Kösz.

    Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

Új hozzászólás Aktív témák