Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz aleister #200 üzenetére

    A konfig, Asus Z97 Pro gamer lap, Core I7 4790k cpu, minden automatán és Windows 7 Pro 64
    Következő történt, de nagyon durva dolog, anomália és rejtély. Nem tudom mi lehetett, tán vírus vagy tönkrement valami. De egyelőre, úgy néz ki elmúlt, mert most simán jól megy minden, ahogy szokott.
    Bekapcsoltam a gépet, pár perc eltelt, nem ültem le elé, elkódorogtam a lakásban, közben csak simán felállt a rendszer magának, minden alapjáraton, ahogy szokott az asztal volt látható. Valószínűleg elkezdett a Nod vírust keresni... aztán pár perc után maxon kezdett menni a hűtés, a ventillátorok üvöltöttek. Namost ez még akkor sincs, ha csinálok egy stability tesztet, max középértékre viszi fel a ventit, ha minden automatán van. Túlhajtásnál van csak az, ha csinálok egy ilyen tesztet, csak akkor emeli be maxra a ventillátorokat. de hát 4,9-re hajtom (hogy minek nem tudom... ez csak hülye mánia), és ha 100%-ra van hajtva minden mag, felmegy 80-90 fok körülre egy-egy mag (az Aida szerint legalábbis), ekkor maxra emeli a cpu hűtő fordulatszámot. A stability teszt nem fagy ki amúgy... Tehát csak ekkor, ilyen körülmények közt megy a hűtés maxon. Ilyen körülmények meg SOHA nem állnak elő maguktól, ok nélkül, játékközben sem... egy játék, a legdurvábbak is fullhd, minden maxon (tuningolt 980TI-vel) alig hajta a procit, a cpu ventillátorok mindig alapfordulatszámon mennek, csak a vga-é emelkedik be.
    Most viszont gép hidegindítás volt, tuning semmi, minden automatán, szoftver semmi nem indult. Csak az alap háttér műveletek (valószínűleg víruskeresést kezdett). És pár perc után, ok nélkül 100%-on ment a cpu hűtés. Soha nem csinált még ilyet. Máris indítottam egy Aida64-et és látom hogy 100 fok körül vannak a magok!!!!! :Y :Y :Y :Y :Y Ez érthetetlen, elvileg lehetetlen, hiszen ha csak az történt - ami eleve lehetetlen normál esetben - hogy valamilyen szoftver csak úgy gondol egyet és minden magot 100%-ra hajt, akkor is automatán minden és közép fordulatszámra megy a hűtés 60-70 foknál nem megy feljebb a cpu hőfok..!
    Azonnal lekapcsoltam a gépet, és újraindítottam a rendszer elindult (fellégeztem hogy nem ment tönkre semmi), azonnal indítottam egy Aida64-et és csináltam egy stabilitás tesztet.... és már minden normális volt... egy Google update és egy Adobe update volt csak amit kilőttem. De még ha vírus is volt netán, akkor is létezik, hogy nemhogy csak kihajtotta 100%-ra de még túl is hajtotta a cpu-t extrémen? Elvileg ez is lehetetlen. De akkor mitől ment fel soha nem látott magasságba, már megfőlés közelébe teljesen ok nélkül magától a cpu? Ha így hagyom, lehet addig emelkedik, míg már károsodik vagy nem tudom... Lehet egyszerűen elromlott valami az alaplapon és várhatóak még ilyen anomáliák? Most nincs semmi baja. Esetleg vírus csinálhat ilyet..? Nem hallottam még ilyenről (de hát nem vagyok vírus szakértő)
    Futtattam egy víruskeresést: MSIL/Bladabindi.F -et és Win32/Kryptik.EVKP -t talált, 4 fájlban. Létezik hogy ezek miatt?

Új hozzászólás Aktív témák