Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz Bib #32886 üzenetére

    Kb másfél éve használom ezt a procit, ebből egy évet egy Corsair h80i-vel, aztán kb 3 hónapja tettem rá a Zalmant. Ez alatt az időszak alatt, mindvégig - legalábbis a nagyobb hardverigényű - játékoknál 4,9-en ment a proci (mellette előbb egy sima gtx 980 1500 Mhz-en aztán kb 3 hónapja egy 980TI szintén 1500Mhz-en), játék közben soha nem ment fel 60 fok fölé sokkal,de a 70-et soha nem érte el, pedig maxon hajtok mindent... és nem 10 éves incifincikkel, hanem elég brutál hardvergyilkos játékokkal nyomom... másfél év alatt most először egy bug miatt jött ki az, hogy bizonyos fajta terhelésnél, ha a cpu stresszelve van, nemhogy tuningolva, de anélkül alap gyári frekvencián is megfől a proci... Sem azt nem tudom elfogadni hogy egy harmincezres, nem fapados, folyadék hűtés alkalmatlan még gyári értékeken sem behűteni ezt a cpu-t azt meg pláne nem, hogy ha veszel egy nem olcsó I7-est, akkor ja bocsánat, deidlezni kell, mert különben csak 100 ezres vízhűtés hűti rendesen még gyári értékeken is bizonyosfajta terhelésnél... akkor ez típus hiba, akkor az Intel-nél kell reklamálni. Az az üzemmód tehát amiben én használom, nem lájtosan tuningolva egyszerűen ezt a jelenséget nem hozza ki a prociból, és tulajdonképpen örülök is hogy amikor kvázi tuningolgattam, akkor csak az Aida-t és az Intel saját stressz tesztjét használtam, és nem a prim95-öt, mert akkor azonnal ott bámultam volna bambán sokkban, hogy mi van? Hogy vettem egy százezres procit, hozzá egy 30 ezres nem gagyi hűtést, és a deszka sem 10 ezer ugyebár... és ez így vadi újonnan, minden alap beállításon és nem működik normálisan...???? Alapban nem hűthető így le..? (tuningról szó sincs még ugyebár) :Y
    Az már nehogy az én hibám legyen, hogy ezek szerint ezeket az alkatrészeket egyszerűen hibásan építi meg illetve tervezi meg a gyár, mert az nonszensz, hogy ilyen összeállításban ki lehet ezt belőle hozni.... szóval nem tudtam nem fájt, viszont most fáj... és tanácstalan vagyok... oké persze most már felhomályosítottatok delidelés alap (azt biztos hogy egy vadiúj prémium kategóriás cpu-val a büdös életbe nem tenném meg, mégha profi is csinálja, mert lutri, ha elromlik, vagy észreveszik vagy nem, vagy bukom a garanciát vagy nem, én meg nem merem megcsinálni mert félek hogy elcseszem), nade mindez alap értékeken, az viszont elfogadhatatlan, mert még ha az lenne, hogy bocs sajnos hiába vettél egy erős állítólag tuningolható procit, vagy venned kell mégannyi pénzért rá vízhűtést, vagy csak azt teheted, hogy szétszeded, és kupakkal babrálsz... ez nevetséges... Mindenesetre volt nyugodt másfél évem legalább és most eme anomália miatt tudtam meg az egészet, hogy a konfigom lényegében nem az én hibámból rossz összeállítás... hiába is költöttem rá magyar pénztárcához képest nem keveset... első körben kénytelen leszek egy komolyabb hűtést venni, csak azt nem tudom a régivel mit csináljak, hirdessem meg, hogy bocs, nem tudom hogy jó-e vagy rossz, de képtelen bizonyos féle full terhelésnél (amit sem az Intel tuning szoftvere, sem az Aida nem tud előidézni stressz tesztben, csak más diag programok, pl a Prime) alap gyári frekvencián hűteni egy i7 4790k-t.. vagy hazudok, hogy ó kérem 3 hónapja vettem 30 ezerért, ez egy nagyon tuti darab... szóval nem az én hibámból hanem mérnöki hiba miatt, nekem kell bukni pénzt... már írtam itt, teszteket nézegettem és ezt a Zalman 3-as dual max-ot egész jóra hozták ki... sima léghűtést nem akarok, mert nem hiszek abban, hogy jobb lesz, egy folyadék hűtésnél... vízhűtésre nincs pénzem... vagy tojjak az egészbe, és használjam tovább, ahogy eddig...? Mivel semmi gondom nem volt vele tulajdonképpen... szóval jó kis csapdába sétáltam bele, tanultam is sokat most, mindezt egy Adobe updater bug-ja miatt, ha igaz.... őrület... szerintem ez az egész igen abszurd és nonszensz... :Y :W Vagy tévedek?

Új hozzászólás Aktív témák