Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz laychi #20064 üzenetére

    Szerintem mindegy, mivel hűtjük (épkézláb hűtőkkel persze) +/-100Mhz kb, vagy ha úgy tetszik, egy-két feszlépcső.

    "---> ja akkor most megint a "mentesülünk a garancia" alól-ig jutottunk."
    Pontosabban a pénzre. Az ocsó' procit vásároló user ne nyírja ki és gariztassa a procit. Illetve vegyen inkább HEDT-t, ha fasza tuningot+garit akar. Ez is nekik pénz, azokon sokkal több a haszon.

    Én azt mondom, NEM jó a delid, mert:
    -egy i5-ön 4,4-4,5Ghz mindennapi használatban kiakasztott TDP-vel is vígan meghűthető max 60-70 fokosan kb. némán egy 12 000Ft-os Alpenföhn Matterhorn Pure hűtővel, efölött úgyis már durvábban kérni fogja a feszt, hiába hűvös
    -feleslegesen tesszük ki a procit egy komoly fizikai stressznek, amivel a kupak levétel jár. Statikus elektromosság könnyen kárt tehet benne a folyamat során, a penge kárt tehet benne, a CLU sem egy túl barátságos anyag, a sapka visszaragasztása sem mindig tökéletes, a satus módszer pedig szintén komoly fizikai stressz, ami kétes kimenetelű
    -bukod a garit, ami amúgy kellemesen hosszú lenne, 3 év, és bármikor jól jöhet, nem olcsó cuccok ezek
    -a gyári forrasztás nem CLU-val történik, más anyaggal, nyilván olyannal, ami bizonyosan nem tesz kárt a CPU-magjában

    Bevallom, volt idő, amikor én eljátszottam a delid gondolatával, de szerencsére nem csináltattam meg. :R

    Volt 4670K-m és 4690K-m, kidobott pénz volt a 4690K upgrade. Semmivel nem volt hűvösebb, csak nem a CM 212-vel hűtöttem, hanem vettem rá egy Matterhornt, ami így hozott egy max tízest a hőfokokon. Végül mindkettőnek 4,4Ghz lett a stabil vége, csak közben ráfizettem még a hűtőre, meg a procira is egy valag lóvét. Sejtettem, hogy ez lesz, csak valamiért nem hallgattam akkor a jobbik eszemre. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák