Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kroky3

    tag

    Olvasom, hogy szó volt és kérdések merültek fel a többfázisú PWM szabályzással kapcsolatban.Röviden egy pár szót:A PWM egy impulzusszélesség modulációval működő nagyon gyors és pontos működésű fesszabályzó. Minél többfázisú egy proci tápellátása annál jobb.A többfázisú tápellátásnak 2 fő előnyös jellemzője van, Csökken a szabályzás "reakcióideje"amivel a változó terhelésre válaszol azaz a növekvő vagy csökkenő terhelésre gyorsabban állítja utána a feszt>egyenletesebb tápfesz. Valamint jelentősen csökkenti a szabályzot feszültség "hullámzásait"Ami a szabályzás működéséből adódóan létrejön.>egyeletesebb tápfesz.>stabilabb prociműködés extrémebb körülmények között is.A tööbf tápellátás kisebb szűrőkapacitás mellett is "simább" feszültséget biztosít. Ezek nem azonosak a Vdroppal de arra is jelentős jótékony hatással van.(a Vdropot szintén az áramkörben lévő elektr. szab.) Ezek a változások ms-os időintervallumban értendők. Még egy pár szó a biosokról:Egy Új biossal nem lehet a tervezett áramkör jellemző tulajdonságait megváltoztatni.Csak ha jól van megírva maximálisan kihasználhatók az áramkörben lévő lehetőségek.Még ellenkező esetben hiába tud az áramkör sokmindent a nem megf. bios miatt csak hibásan vagy részlegesen lehet kihasználni.Bocs hogy kicsit hosszú lett,csak igyekeztem kicsit érthetőbbé tenni a támát. :R

    [ Szerkesztve ]

  • kroky3

    tag

    Emberi feszekkel is lehet szép eredményt elérni. Q9450 4GHz.
    Nem kell hozzá más csak jó nagy adag türelem, 1-2 álmatlan éjszaka, és rengeteg beállítás, kisérlet. (idegesebb tipusoknak nem árt egy kis xanax :DDD )
    A termination-ok ref-ek "csodákra képesek".

    (#1840) Viperator:Giga laphoz feltétlen 1066.os ramot vegyél! Nagyon kényes a ramokra.

    (#1841) Donnie: szép!

  • kroky3

    tag

    válasz Zájec #1864 üzenetére

    Többeknek szól, csak te voltál az utolsó! (Ennyire lámának azért ne nézzetek!) Csak bejelöltem a lényeget (kicsit viccesen), lehet másképp kellett volna. Ami a hibám, hogy nem tudtam tegnap reagálni. Másképp alakultak a dolgok. (nem ide tartozik de kicsit elfoglalt vagyok).

    Az eredeti jelöletlen kép itt van a tuningról..

    Viszont írok még egy kis hozzáfűzést a dologhoz, amit majd ide, a fórumba linkelek. Nem egészen azt amit a tuningal kapcs. akartam, megosztani.

  • kroky3

    tag

    Ha valaki türelmesen végigolvasná és logikusan értelmezné a datashet-et rájönne, hogy egyik hozzászólás sem teljesen helyes.
    Ugyanis a processzor egyedi max Vcc feszültsége (intel datashet szerint) ha terhelés nélkül megegyezik a vid-el. Tipikus (általános) használat, mikor ebből levonjuk a droop-ot.
    Mindkettő látható a 2-4 táblázatban és 3.1 grafikonon.

    Az abszolút maximum az a feszültség amit maximum (korlátozott időre) elérhet de kívül esik a működési tartományon és onnan visszatérve a processzor még működőképes marad "csak" degradálódhat. Ez az intel adatainak szigorúan (szó szerint) vett értelmezése.

    Az alacsonyabb vid mint már régóta köztudott (többek tapasztalata szerint) nem jelent feltétlen jobb max elérhető frekvenciát. Alacsony-közepes tuningnál jobban teljesít (kisebb feszen) viszont kisebb a max. fesztűrése, a magasabb vid-es prociké magasabb.

    Természetesen vannak különbségek az azonos vid-es procik között mind tuning mind fesz. tűrés szempontjából.
    Olyan hallgatólagosan (és tapasztalat) alapján elfogadott nézet, hogy a megadott legmagasabb videt: jelen esetben 1.3625 V tekintik a maximum adható biztonságos fesz.-nek ami mellett egy átlagos (pár év) használat mellett nem károsodik a proci.
    Ez nem szentírás lehetnek kivételek: 1-2 proci degradálódhat 1-2 pedig ennél jóval nagyobb fesz.-en is hibátlan maradhat. Az hogy személy szerint ki mit reszkírozik egyéni kérdés, de én ennél többet másnak nem ajánlanák.

Új hozzászólás Aktív témák