Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hkecske

    csendes tag

    Sziasztok, nekem is E0-s E8400-am van, amit léggel hűtök (Noctua NF-U9B), nincs is baj a hőmérséklettel, prime alatt max 62fokra ment fel.

    4Ghz-en megy most (9x445) alapfeszen (VID 1.1875v), úgyhogy egész jól bírja, de...

    a Kingmax DDR3 ramom (1600 cl7) sehogy sem bírom ennek megfelelően 1780Mhz-en járatni (1600Mhz-en 20-7-7-7 időzítés, 2000Mhz-en ennél nyilván lassabb van megadva, amit most nem tudok felidézni (de tuning esetén ezekre az időzítésekre állítom).
    Hiába emelem meg a dram feszt 1.9v-ra (ennyi a max. ajánlott) prime, vagy csak simán win alatt kifagy 10 percen belül. Most ilyen furcsa arányú 1470Mhz-en (~) megy a ram a 20-7-7-7 időzítésekkel 1,84v-on.

    Asus lapban (P5Q3 deluxe, P45-ös lap) ilyen funkciók vannak, hogy: SB voltage, NB voltage, ezeknek mind-mind adtam kis plusz feszt de a helyzet változatlan, a gép fagy, amíg vissza nem veszem a ramot 1470Mhz-re.

    Van valami ötletetek, hogy minek kéne még kis feszültséget adni? Mert így nem igazán tudom folytatni az fsb emelését.

    Előre is köszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák