Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz finest #10591 üzenetére

    leírom ide, hiszen a 45 nm-es támogatás miatt témába vágó is lehet egyeseknek. tehát ez az asrock Penryn1600SLI-110dB lap. az e8400-as proci végül si 3.9-4.0 giga környékén elmegy, rengeteg csatalakózója van. főként a 3 pci és a 2 ide csatorna miatt vettem, mert ezt a párosítást egyik új, intel cpu-t támogató lap sem nyújtja.
    ezzel az előnyöket el is mondtam...
    az astrock ugyan ezt a lapot már tuninglapnak árulja, szilárdelektrolitos, vagy mifene kondikkal. de bármilyen műveletnél a lap el kezd, minden ventit felülmúló cücörgésbe. a cpu szorzó állítóját még nem találtam meg, (mivel szerintem nincs is). az fsb elvi maximuma 500, idáig a 450-ig tudtam eljutni, amin tesztek is úgy-ahogy lefutottak, de nem a végtelenségig, és nem az összes. kicsit 4 giga alatt tűnik stabilnak (9x435), pedig az összes fesszel eljátszottam. az nb hűtő egy vicc, le is cseréltem egy hermalright HR-05 IFX-re. volt 1 diablo 1200 ddr2 kitem, de azt nem komázta. a 1066-os kingmaxok jobban mennek benne 1000 fölött cl4-ben.
    de van egy probléma, ami nemtom miből fakad: időnként meghülyül, és egy ideig minden kisebb teheléstől befagy, vagy kék képernyős win leállás. beraktam egy másik winyót másik oprendszerrel, ott is produkálja, tehát nem win hiba, hanem tuti hardveres.
    és a hibák jelentkezése után gondol egyet 1-2 restart után, és ugyanazokkal a húzott beállításokkal bármilyen erős és bármilyen hosszú teszt lefut. aztán megy 2-3 napig a gép hibátlanul kikapcsolás nélkül, majd megint meghülyül. csak valami alaplapi feszszabályzási problémára tudok gondolni. de hogy ezt is kiszűrjem, kéne egy új deszka. de már több lapom van a szekrényben, szeretnék venni egy normált... de 1x-űen végignéztem a gyártókat, és nincs egy értelmes sli-os deszka. vagy nem találok, ezért is kérem a segítséget. (még mindig ddr2-es lap kéne). de lehet, hog felidegesítem magam, és veszek egy 790-es lapot aranyárban. de sajnálom ddr3-ra a pénzt ilyen ddr2 árak mellett....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák