Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz simonjoe #80579 üzenetére

    Van egy ilyen mini PCI-e LTE kártya is - Quectel EC20, ez friss, úgy tűnik, csak 1-2 hónapja megjelent cucc, elvileg jó lehet whitelist-mentes BIOS-szal. Nem utolsó sorban feleannyiba kerül kb., mint az MC7710.

    Mondjuk nem tudom, milyen driver kellhet hozzá Windows 7/8/8.1/10 alá, szóval ez sötét ló. Gyártó oldala.

    Szerk.: elvileg a Win-es driver az "USB driver".

    Kiss67: nem valószínű, hogy bármelyikre is továbblépnék a jövőben. :N

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • premete

    veterán

    válasz premete #80840 üzenetére

    Sajnos, nem ment a dw 5560 a whitelisted biossal; a driverek felmentek, látszólag rendben volt, az internet szolgáltatót kiírta, de a rádió nem kapcsolódott be sehogy, sem w7, sem w10 alatt. Annyit sikerült elérnem, hogy nem edge már vidéken, hanem 3g ~5/1 Mbps. Ehhez csak megcseréltem a wwan kártyán a piros és kék kábeleket. :)
    Az a quectel modem pedig 20K-ért elég húzós.....

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • Tim82

    nagyúr

    válasz premete #80918 üzenetére

    A hivatalos Lenovo FRU-s Qualcomm LTE modem (amihez X220-nál szintén kell no whitelist BIOS, mert hivatalosan X230 és felfelé támogatott) kb. 2x annyiba kerül sajnos, mint a Quectel modem.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Oscar #82350 üzenetére

    Röviden: nem.

    Hosszabban: whitelist-mentes BIOS-szal tehetsz bele, itt említettük a lehetőségeket - vagy Sierra MC7710 (lassan annyiért lehet kapni, mint egy X220-at), vagy a még ismeretlen Quectel EC20. eBay-ről beszerezhető mindkettő.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    Ha érdekel valakit, a korábban emlegetett Quectel EC20 mini PCI-e LTE modul megy X220-ban a német Thinkpad fórum szerint. Fn + F5-tel persze nem kapcsolgatható, de működik.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz robin112 #82878 üzenetére

    Gyári BIOS-szal semmilyen beépített mini PCI-e 4G/LTE modem nem fog működni.

    Sierra MC7*** és Quectel EC20 különféle variánsait nézegesd, van belőlük EU-s változat is. Drágák viszont; a Quectel kb. 21-22k, a Sierra modemek 48-40k körüli áron kaphatóak legolcsóbban. Whitelist-mentes BIOS kell hozzá és valószínűleg nem fogja kezelni a modemet az Fn + F5 hotkey.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz pertu2016 #83092 üzenetére

    Lenovo FRU-s Sierra MC7710-et (más néven Gobi 4000 EU-s LTE sávokkal kompatibilis változatát), ha még lehet kapni valahol és van rá kb. 40k-d.

    Azt nem tudom, hogy áll az X230 moddolt, whitelist-mentes BIOS-okkal (ha jól rémlik, az X220-szal ellentétben ez már UEFI-only, ami megnehezíti az ilyen dolgokat). Ha van hozzá whitelist-mentes BIOS, amit hajlandó vagy bevállalni (garanciavesztős mutatvány lehet), akkor azért több lehetőséged van.

    Pár hozzászólással feljebb írtam a techship.se nevű oldalról, rendelni nem onnan fogsz tudni, de áttekinteni a piacon elérhető mini PCI-e WWAN kártyákat talán az általam látott eddigi legjobb hely. A Techship egyfajta nemzetközi nagyker, szóval magánemberrel nem nagyon foglalkoznak.

    Ezen felül már párszor említettem a Quectel EC20 nevű mini PCI-e LTE WWAN kártyát. Szintén nem gyári opció, viszont lehet, hogy ez a legkönnyebben és legolcsóbban beszerezhető megoldás. Egészen pontosan az EC20-E változat jó nekünk. Remélhetőleg hamarosan lesz vele tapasztalat is, pont ma reggel rendeltem egyet belőle az eBay-nél olcsóbb forrásból.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • pertu2016

    újonc

    válasz Tim82 #83094 üzenetére

    Köszönöm! :R
    A BIOS megmatatásához itt találtam egy nagyon szép leírást, de még nem érzek magamban kellő affinitást, kicsit hardcore számomra: https://www.bios-mods.com/forum/Thread-TUTORIAL-Lenovo-X230-Tablet-BIOS-Whitelist-Removal-Hardware-Flash :Y
    A 40k-n még eltűnődöm - addig is ha a Quectellel kapcsolatban van valami update, annak nagyon örülnék!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz pertu2016 #83098 üzenetére

    Ha megkaptam, beszámolok róla, de azt linkeltem korábban, hogy X220-ban whitelist-mentesített BIOS-szal működik, a német Thinkpad-fórum szerint.

    (Keresőmezőbe jobbra fent beírod, hogy Quectel, akkor kidobja azt a hozzászólást is.)

    Egyelőre egy helyet találtam, ahol 50 USD-ért + 6 USD szállításért lehet venni EC20-E-t (Paypallel tudtam fizetni, szóval van valamennyi vevővédelem). Ha valakit érdekel, szívesen belinkelem késő délután a forrást, amikor nem mobilról fogok végre pötyögni.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #83099 üzenetére

    Quectel EC20 - beszámoló.

    Kb. másfél hónapba telt a kínai újév miatt, mire megjött. Első körben három hétbe csak az, hogy élesedjen a tracking number. Mindezzel együtt is ajánlom a boltot, a kínai újév ellenére is válaszolt két napon belül a cégvezető (!), amikor érdeklődtem emailben, hogy mi a helyzet a rendelésemmel, mert nincs infó a tracking number alapján. PayPallel lehet vásárolni a honlapjukon - tehát van vevővédelem; az eBay-es, Amazonos visszajelzéseik (ahol saját hálózati dolgokat árulnak) pedig jók.

    Alapvetően ezért az árért megérte a várakozást, akinek ennél jóval hamarabb kell, az meg tudja venni EU-n belül az eBay-ről a datarail.cz nevű eladótól - cserébe számottevően több zsugát kell pengetni. Fontos, hogy mindenképpen a Quectel EC20-EA (mint Europe-Asia, gondolom) kell nekünk, az a mi régiónkba szánt változat.

    Itt linkeltem korábban gyártói adatok elérhetőségét is. Ami amúgy tök jó lehet die-hard mobilnet használóknak, hogy használja a B20 sávot is, szóval - elméletben - vidéken sem lehetünk vele nagyon meglőve.

    Én az elővigyázatosság kedvéért - a múltkori Intel 7260AC-s esetemből okulva - itt élből azzal indítottam, hogy leragasztottam a 20. pint a kártyán, de lehet, hogy felesleges volt, a német Thinkpad-fórumon írta valaki, hogy neki anélkül is megy. Nyilvánvalóan az X220-nak csak mobilnet antennái vannak, tehát értelemszerűen a GPS antennacsatlakozóra nem tudtam mit kötni. Nem mintha nem lennék el nélküle.

    Mi kell hozzá:
    - whitelist-mentes BIOS természetesen.
    - driver ("Quectel_USB_Drivers_For_UC20&UC15&EC20_V1.1"), amit vagy a Quectel honlapjáról tudsz letölteni regisztráció után - alapból úgy veszi, hogy céges ügyfél akar regisztrálni, ezért kér cégnevet is, de elfogad bármit, amit beírsz oda; vagy az internet sötét bugyraiban rákeresve gyanús kínai, Baidus letöltési linket lehet még találni. Utóbbit én letöltöttem, az Avira szerint oké, de nem mertem végül bevállalni, tehát maradt a "hivatalos" út.

    Ami nem megy:
    - Access Connections nem ismeri fel, valamint Fn + F5-tel nem fogod tudni kapcsolgatni (az Airplane Mode sem lövi ki). Hardveres kapcsolóval sem lehet lelőni. Ennek mondjuk annyi árnyoldalát látom, hogy ha nem kell, energiatakarékosság miatt kissé körülményesebb kikapcsolni - gyakorlatban le kell tiltani a Windows Eszközkezelőjében.

    Mivel lehet kezelni:
    - driver telepítése után (ami Win 7 alatt problémamentes) a Windows saját hálózati kapcsolat kezelőjével.

    És hát ezt tudja, ami szerintem mobilnet modemtől kellemes (persze itthon, Budapesten, a IX. kerületben nézve, ahol azért jól állunk a Telekom LTE hálózatával):

    A hét folyamán még megnézem live Linuxszal, hogy az mennyire szereti.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz embe #91980 üzenetére

    Csak Win 7 alá van: [link]

    HSM:

    X220:
    - IPS kijelző Tikakukactól
    - 2 x 8 GB RAM
    - 256 GB-os Crucial M500 SSD (ez mondjuk az előző notiból, a barátnőmnek odaadott T500-amból lett áttéve)
    - 4338-as dokkoló (eSATA porttal)
    - 9 cellás akku
    - 7260AC wifi, Quectel EC20 LTE WWAN
    - USB 3.0/eSATA portos EC bővítőkártya

    De van nálam másodgépként egy R61 is, ott még az elején vagyok a bővítgetésnek:
    - 4:3 kijelzős, kapott egy hibásként vett T60-ból kimentett IPS panelt
    - modBIOS, hogy majd kerüljön bele egy T9300 (még T7500 van benne)
    - új palmrest a postán van, a jelenlegi ugyanis vacak (konkrétan elvástak a csavarmenetei, így nem lehet a helyére becsavarozni)
    - "még csak" 2 x 2 GB RAM és 120 GB-os Kingston HyperX Fury SSD

    Én az ilyeneket, mint extra töltők, meg Ultrabay keretek meg tartalék pöckök, már számon se nagyon tartom. :B

    Oké, van még itthon egy saját R52 és egy T23 is. (Meg egy T500 - barátnő, IPS-es T60 - anyámé, X301 - apáméknál, így a családban elszórva.) A hiányos/működésképtelen X61 tabletről, X201-ről, meg 340X-ről nem is tennék akkor most említést.

    total73:

    Nem annyira szörnyű a helyzet az EC-s USB 3.0 kártyákkal, inkább lutri, hogy melyik kínai gyártmány jó, melyik nem ér fabatkát sem. Régebben - szintén a topikban - az volt az általános vélemény, hogy az Asmedia chipsetes kártyák eléggé megbízhatóak, a Renesas vezérlősök kevésbé. Mondjuk, ha jól emlékszem, EC/34-ben sajnos csak az utóbbi van, legalábbis még nem találkoztam, hogy bárki megerősítette volna, hogy ebben a kiszerelésben lenne Asmedia kártya is.

    A linkelt AC-s kártyát én passzoltam magam részéről, mert sebességre pont nem jobb érdemben egy jobb N-es kártyánál. (Ha három antennás N-es kártyád van a T520-ban - pl. egy Intel 6300AGN - annál pl. ez a kártya konkrétan rosszabb.)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Flashcash #99320 üzenetére

    Kikapcsolás is megy a hardveres kapcsolóval és/vagy az Fn + F5 kombóra feljövő ablakban? Nekem ezek - igaz, Quectel EC20 LTE modemmel - nem működtek Windows 7 alatt anno. (Windows 10 alatt viszont a 10 saját kapcsolójával le lehetett kapcsolni.)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz gzbotii #100576 üzenetére

    *20-as szériánál egyszerű a whitelist-mentes BIOS (kb. pontosan olyan, mint egy normál BIOS frissítés), *30-as szériánál bonyolultabb (ha jól emlékszem, ott már célhardverrel érdemes, mert a korábbi hagyományos BIOS átírás nem járható út).

    *20-as szériánál leginkább ahhoz kell a dolog, hogy tudj a gyári opciótól eltérő WLAN és WWAN kártyát beletenni (az én esetemben X220-ba így került Intel 7260HMW AC-s wifi és Quectel EC20 LTE modem).

    *30-as szériánál utángyártott akkut sem fogad másképp, valamint ha a szigetes és opcionálisan háttérvilágításos billentyűzet helyett jobban szeretnéd a régi fajta Thinkpad-billentyűzetet, ahhoz is ez kell. Utóbbiról egyik fórumtársunknak van írása: [link]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • zonusz

    tag

    Sziasztok!
    Quectel EM160R-GL modemmel szerelt Thinkpad T14 az alany. Kérdésem, hogy ez tényleg ennyire gagyi modem, hogy vidéken mindig azt jelzi, hogy nincs hálózat, miközben az iPhone és az iPad teljes jelerősséggel működik? Vagy valami hiba van? Direkt azért vettem modemes lapost, mert nem akartam wi-fi-t használni ismeretlen helyen, erre tessék :W

    [ Szerkesztve ]

  • zonusz

    tag

    Sziasztok!
    Megpróbálom újra, immár teljesen semlegesen megfogalmazni a kérdésem. Quectel EM160R-GL modemmel szerelt Thinkpad T14 az alany. Kérdésem, hogy miért van az, hogy vidéken mindig azt jelzi, hogy nincs hálózat, miközben a telefon és a tablet teljes jelerősséggel működik? Vagy valami hiba van? Direkt azért vettem modemes lapost, mert nem akartam wi-fi-t használni ismeretlen helyen.
    Köszönöm

  • Tim82

    nagyúr

    válasz zonusz #116277 üzenetére

    A problémaleírásodból az következne, hogy az adott helyen az adott szolgáltató által használt frekvenciasávot vagy nem ismeri a modem, vagy az adott helyen a szolgáltatónak egyszerűen nincsen (még) értelmes LTE hálózata.

    Amennyire én utánanéztem, a Quectel modemed - elviekben, a gyártói datasheet szerint - az összes itthon támogatott LTE frekvenciasávot (B3, B7, B20) támogatja.

    Arról azonban nem látok infót így gyors keresésre, hogy volt-e esetleg ebből a modemből több, régió-specifikus változat-e, tehát hogy esetleg nem az a helyzet, hogy egy nem EMEA ("Europe-Middle-East-Arab countries") régióba szánt ilyen Quectel modem esetleg nem ismer minden itthon használatos LTE frekvenciasávot. Elsőre úgy tűnik, hogy csak "global" verzió van, aminek mindent ismernie kellene.

    Ugyanezen szolgáltató (Telekom) hálózatán oké ugyanott minden a tableten, telefonon?

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • sutszi

    veterán

    Lecserélném az öregecske P50-es céges gépem. Néztem miből lehet választani... És kicsit megrekedtem a döntéssel.

    Mondom milyen opciók vannak:
    Lenovo ThinkPad T14 G3 i7 + LTE
    12th Generation Intel® CoreTM i7-1265U vPro® Processor (E-cores up to 3.60 GHz P-cores up
    to 4.80 GHz), vPro Certified, 16 GB (16GB Onboard + 0 SoDIMM) DDR4 3200MHz, 512 GB SSD
    M.2 2280 PCIe TLC Opal, 14" WUXGA (1920 x 1200), IPS, Anti-Glare, Non-Touch, 300 nits,
    45%CG, FHD and IR Camera with Shutter, Mic, Windows 10 Pro 64 preinstalled through
    downgrade rights in Windows 11 Pro 64 (Hungarian/English), Integrated Intel® UHD Graphics,
    WWAN(Quectel EM05-G 4G CAT4, Gemalto eSIM Card), Intel® Wi-Fi 6E AX211 2x2 AX &
    Bluetooth® 5.2 or above with vPro®, Fingerprint Reader, NFC, Wired Ethernet, Rapid Charge,
    65W USB-C 90%PCC AC Adapter Black (3pin) - EU, 4 Cell Li-Polymer 52.5Wh, Enabled
    Discrete TPM2.0, Backlit Keyboard Black - Hungarian

    Lenovo ThinkPad T16 G1 i5
    12th Generation Intel® CoreTM i5-1250P vPro® Processor (E-cores up to 3.30 GHz P-cores up
    to 4.40 GHz), vPro Certified, 16 GB (16GB Onboard + 0 SoDIMM) DDR4 3200MHz, 512 GB SSD
    M.2 2280 PCIe TLC Opal, Windows 10 Pro 64 preinstalled through downgrade rights in
    Windows 11 Pro 64 (Hungarian/English), Integrated Intel® UHD Graphics, 16" WUXGA (1920 x
    1200), IPS, Anti-Glare, Non-Touch, 45%CG, 300 nits, 1080P FHD IR with Microphone, WWAN
    Ready - with Antenna, without Module, Intel® Wi-Fi 6E AX211 2x2 AX & Bluetooth® 5.2 or above
    with vPro®, Fingerprint Reader, Wired Ethernet, 65W USB-C 90%PCC AC Adapter Black (3pin)
    - EU, 4 Cell Li-Polymer 52.5Wh, Rapid Charge, Backlit, Black with Number Pad - Hungarian

    Igazán a T14 tetszene, mert szeretem a 14-es gépek arányait és hogy nincs numpad. Viszont úgy láttam, hogy ennél a generációnál sikeresen nyomorították az ékezetes 4 gombot az enter mellett...

    A másik a CPU. Az egyik magokban erősebb a másik frekvenciában... elég hasonlóra hozták ki teszteken. Ami fura, hogy egyik 15W a másik 28W TDP-s... szóval ez nem annyira adja ki. Melyik felé érdemes fordulni? (akár új szempont is érdekes lehet)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák