Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #1942 üzenetére

    600MBit az N-es Wifi szabványa.

    Valóban, a maximum sebesség tekintetében. Ehhez képest az n-es wi-fi eszközök jelentős része "n-Lite", ami mindössze 150 MBit-et jelent, a többi meg szinte mind 300 MBit/sec-et tud maximum. Erre értettem, amit mondtam az előzőekben.

    A laptop vinyók pedig meglepően alul tudnak teljesíteni írásban, de akár olvasásban is. Simán leesnek 30-40MB/s alá még a maiak is, főleg az 5400-asok.

    A linkelt tesztet nem ismerem, de feltételezem, hogy benne vannak a kis fájlokkal végzett műveletek is (ami bármilyen tároló eszközt le tud lassítani). Nagy fájlokkal végzett műveleteknél, nem hiszem hogy irányadó lenne a minimum érték (legalábbis nem fordul elő szignifikánsan sokszor/sok ideig, mondjuk egy másolás esetén, ergo elhanyagolható).

    slashing: Nekem van egy médialejátszóm, amire rá van kötve egy külső merevlemez, egy USB-s külső fiókban. Egy 2 TB-os, 3 tányéros 5400 RPM-es Samsung asztali vinyóról van szó. Este, ha minden ki van kapcsolva, a nappali (22 nm) másik sarkából is hallom a hangját, idle állapotban. Nem rezonál különösebben, nem az a gond. Egyszerűen hangos. Nekem. Pedig ez "csak" egy vinyó, semmi venti. Egy mai laptop vinyó (ha 5400 RPM-es), ennél sokkalta halkabb.
    Ami a ventit illeti: szerencsés esetben le lehet cserélni valami csendes példányra. Egy jó (és persze nem túl nagy légszállítású) ventinek (pl. a 800 RPM-es SFLEX-eimnek) semmi hangja sincs (egy vinyóhoz képest).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák