Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fapuskapa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem rég vásároltam egy ingatlant, amit tavasszal kezdhetek felújítani, ha minden jól megy. A fűtésen is gondolkodom, ezzel kapcsolatosan szeretnék javaslatot kérni tőletek, ti mit csinálnátok, esetleg mi érné meg.
    80-as évek közepén épült szilikát házról lenne szó. A Kb 90m2, 2 szoba, homlokzati és födémszigetelés nincs, régi geréb tokos ablakokkal. Jelenleg egy cserépkályha és 2 régi villanykályha van benne (3x25A, "éjszakai", ha jól tudom). Kazánház külön nincs, a nappalinál van egy kémény és a két szobához egy közös. Szóval ha vegyestüzelésben gondolkodnék, akkor kazánházat és kéményt is építeni kellene.
    Mivel télére beköltöznénk, így most lenne aktuális kitalálni valamit, hogy milyen irányba menjek, de sajna fogalmam sincs mi a jövő...
    Arra gondoltam, hogy feltennék egy gázkazánt, mert bármi is lesz a jövő, egy alternatív, tartalék megoldást mindképp szeretnék, az akár maradhatna a gáz. (még a piaci ára is mehet lefelé talán)
    Viszont én a rezsicsökkentés fennmaradásában nem bíznék. Még nem matekoztam rajta, hogy a villany vs. gáz + kazánfeltétel, hogy jönne ki, melyik lenne a nyerő.

    Ti mit csinálnátok a helyemben?

    Köszönettel,
    Laci

Új hozzászólás Aktív témák