Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz Gyarmati_ #1516 üzenetére

    Köszönök minden segítséget, remek élményekkel jöttünk haza Trogirból.
    Az ENC témával kapcsolatban azonban nem teljesen az itt leírtakat tapasztaltuk.

    "Ha nincs meg a kellő mennyiség akkor nem enged át, és a kezelő érkezése után tudsz csak fizetni."
    Trogirból visszafelé Zágrábba tettünk egy kis kitérőt (Lucko után lehajtottunk). Az ENC applikáció szerint (abban van toll price calculator) tizen pár kn-nak maradnia kellett volna rajta. Maradt 4. Sebaj, megörültem, hogy méginkább sikerült kimaxolni az ENC-t, kevesebb marad rajta. Később látom, hogy az mínusz (!) 4. Tehát átengedett mínuszba. Mindegy, mondom majd Gorican kapunkál kp-ban kifizetem ezt a 4-et is (hallottam ilyet, hogy így is megoldható). Zágrábban elintéztük, amit akartunk, és visszamentünk az autópályára -4kn-es egyenleggel. Direkt nem az ENC sávban hajtottunk fel. Gyanús volt, hogy nem adott ticketet az automata, csak simán átengedett. Na, Gorican-hoz érkezve 44kn (na meg a -4), tehát 48kn-ra számítottam. Odahajtunk a kapuhoz, bácsikának nyújtom a 100kn-t. Néz rám, magyaráz valamit, nem történik semmi. Mutogatok az ENC készülékre. Mondja, hogy guruljak előre 2m-t, majd vissza. Na, erre kiírja a kijelző 44kn-t, kapu nyílik, közben nyújtom át ismét a pénzt, ő meg magyaráz, hogy nyitva a kapu, menjek. Applikáció szerint -48kn az egyenlegem, és itthon vagyok :F :Y Neten semmi infót nem találok arról, hogy a negatív egyenleg hogy jöhet össze, hogyanérdemes kiegyenlíteni, behajtják vagy nem...(nyilván ezt nem akarnám megvárni, kifizetném).
    Másrészt, számomra kissé kérdéses ennek az ENC-nek a létjogosultsága is nagy tömegben (legalábbis Trogir felé). 1 azaz egy db fizetőkapun kell átmenni Zágrábnál. Na most ha ez nagyon be van állva, akkor cseszhetem az ENC-met, mert ameddig szét nem válnak a sávok a kapukhoz, addig én is ott araszolok a két sáv egyikében. Ha már be tudtam sorolni az ENC sávba, onnantól OK, de addig...Arról nem is beszélve, hogy Varasdnál tiltva van a parkolás az út mellett, meg kell fordulni autópályán (!), ott sincs nagyon hely, és 45 percet vártunk a készülékre úgy, hogy 3-an voltak előttünk. A személyes adatainkon kívül semmi mást nem rögzített az unott ügyintéző (a nyomtatványt előre kitöltöttük).

Új hozzászólás Aktív témák