Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz And #9574 üzenetére

    Azért elég vicces hogy gondoltam csak egy kijelző kell, 8 bites bináris - 7 szegmens dekódolóval, az meg biztos létezik. Erre meg nincs, és "maradhatok" itt is az AVR-nél.

    Igen, nekem is pont ez jutott eszembe.
    Ugyan 8+4*3=20-ból csak 2 portot takarítok meg (8+7+3), ámde forrasztásból, alkatrészből meg rengeteget.
    Mondjuk csak pl. 60ft egy BCD/7segmens dekódoló (CD4511:
    link)
    Hiába bonyolultabb egy kicsit a program, azt úgyis tanulnom kell, úgyhogy most inkább az mint a forrasztgatás. :)
    Sőt már amúgy is inkább az, nagyon megtetszettek a mikrokontrollerek. :)
    Pedig még csak Assembly-ben programozunk.

    Az eszembe jutott még, hogy ha a laboron vagyok, akkor megtehetem azt, hogy elviszem a saját bordomat (vagy az egyik nem használt gépről kölcsönveszek egy másikat), és azt használom a megjelenítő meghajtójaként.
    De ha otthon vagyok, akkor ez nem fog menni. 9e-ért meg nem veszek még egyet...
    Vagy esetleg csak egy programozót venni, egy ehhez még épp elegendő, és legolcsóbb AtMega/AtTiny-vel (és olyannal ami nem SMD-s ! ). De ez is lenne jó pár ezer.

    Vagy itthon mindig kiegészíteni a programokat a 7 szegmens meghajtással.

  • atesss

    addikt

    válasz And #9574 üzenetére

    Na de jut eszembe, hogy akkor kelleni fog valami demux megoldás is az adott karakterek vezérlésére.
    És ide már kelleni fog elektronika is, ami karakterenként a megfelelő közös katódokat / anódokat nyitja/zárja.
    Ezt pontosan hogyan lehetne megvalósítani ?
    (Persze relével meg lehet oldani, de az kissé furcsa lenne... Meg nagy és drága is)
    Ja és az egészre közös katódos, vagy közös anódos 7 szegmenses lenne a jó ?

    Reléknek pont utánanéztem, mivel egy PC-ventilátor fordulatszám-szabályzón is gondolkodom, és abban ahhoz, hogy a 12V-ot (vagyis ami a PC-tápról jön) tényleg teljesen meg tudja kapni a venti a max. állásban, relé kellene szerintem.
    Max. állásban a reléhez kapcsolt külön kimeneti bitre 1-es kerül, így 5V-ot ad (arról lenne tápolva az AVR) rá. Csak ugye olyan relé kell, ami az AVR max. pin-terhelhetőségénél, azaz 40mA-nél nem fogyaszt többet 5V-on - azaz max. 200mW-os a tekercse. Ezt nem is volt olyan egyszerű találni, főleg hogy olcsó is legyen. Aztán végül találtam a Lomexben, 300ft körüli áron. 1A-el terhelhető, az ventikhez elég lesz.

Új hozzászólás Aktív témák