Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz darvinya #81851 üzenetére

    Ha a LED-ek épek, és gondolom a kasztni sem sérült, nekem még csak jobb is. Szoktam reverse-engineerkedni mindenféle dologgal, jó kihívás és néha jövedelmező is*.

    Itthon minden okos (és általam okosított buta) eszközt igyekszem az általam programozott ecosystemre átépíteni saját vezérléssel.
    - Plusz munka? Ja. Bár én inkább hobbinak fogom fel.
    - Sebezhető? Biztos. Viszont csak a célzott támadások ellen. A mindenféle Google/Amazon/etc. cuccok mindenki számára elérhetőek. Ha találnak egy sérülékenységet, akkor mindenki célpont amíg nem frissít. Az én sérülékenységemet akkor találják meg, ha már célpont vagyok.
    *A legjövedelmezőbb egy 1986-os PLC relékimenetének replikálása volt. Elvállaltam az újratervezést a komplett vezérléscsere 10%-án. Ennek kb. 10%-a volt az anyagköltségem legyártáskor, nagyjából 1 heti kényelmes (munkahelyi munkám utáni) munkám volt a tervezéssel. A projekt után rajtam maradt 3 komplett kártyára való alkatrész, amiből további egyet már eladtam, egyet pedig egy német ipari múzeumnak adományoztam, hogy feléleszthessék az egyik muzeális darabjukat.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák