Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Aryes #64498 üzenetére

    ...de a lámpa és az izzó nem csereszabatos kifejezések, nálam legalábbis

    Nem tudom, ez miből jött le, másról volt szó. Az meg főleg nem szempont, hogy "nálam", mert ilyen alapon én is mondhatnám, hogy nálam az én autóm nem egy röhejes kocsi (vagyis nem ló vontatta jármű), de még nem is a kicsi kocsi (Herbie). Nekem az autót nem nehezebb kimondani (viszont nem olyan idétlen), mint a kocsi.

    Izzólámpa
    LED-lámpa

    Itt az izzó és LED "csereszabatos", mármint nyelvileg, vagy sok esetben még gyakorlatilag is. Meg a többi, amit soroltam, nem teljes a lista.

    Ezt senki nem tudta még logikusan megindokolni hogy ha van izzólámpa, akkor miért ne lehetne LED-lámpa? Másképp fogalmazva: ha valaki szerint nem jó szó a LED-lámpa, akkor az izzólámpa mi? Meg a többi, amit soroltam.

    Amiről te beszélsz, az viszont a lámpatest. Lámpa és lámpatest két fogalom, attól függetlenül, hogy laikus berögződés miatt sokaknál ez összemosódik.

    Angolban is van például:

    incandescent lamp
    LED lamp

    Vagy a körte formára utaló:

    incandescent bulb
    LED bulb

    Magyarban szoktak kitalálni mindenféle agyatlanságokat, ld. kockatáp (ami tégla) stb., amikről volt már szó. Az angolt meg csak majmolják sokan a fórumokon (akár hibásan, nevetségesen is), még amikor felesleges is.

    (#64500) VIPowER

    Lámpa szóra keresve is sok a lámpatest, amiről nem is tudhatjuk, van-e benne fényforrás egyáltalán.

    Vagy látni olyat is, ami nem cserélhető LED-es, azt is lehet lámpának nevezni, nem látok problémát ezzel.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák