Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz And #47693 üzenetére

    Igen, rendes mérő fej vételét nem fogom megúszni... Sőt, rögtön olyan kellene, aminek tudom hol áll a kapcsolója. Hmm. Jó lenne ezt az osztást a bemenetnél végezni, nem a mérő vezeték elején.

    Ez egyébként egy komplexebb cucc amit csinálok. A cél egy amplitúdó és fázismenet karakterisztika rajzoló. Egy FPGA az egésznek a lelke, az hajt meg egy DDS-t, amivel 50MHz-ig elő tudok állítani két csatornán szinusz jelet. Ezt a jelet a DDS oldalán le tudom osztani a felére, negyedére és a nyolcadára, hogy megfeleljen a mérendő körnek.

    A mérő oldalon a fázismenet mérést komparátorok végzik, kihasználva azt, hogy a DDS egyik csatornájának a jelét átküldöm a mérendő hálózaton, a másik csatornáét meg közvetlen bekábelezem a 2. mérő bemenetre. A két jel különbségét meg a komparátorokkal meg tudom mérni időben.

    Ami trükkös, az az amplitúdómenet méréshez az AD előtti részek, ebbe még nem is gondoltam bele, hogy mennyire. Eddig arra jutottunk, hogy a bemeneti 1:10-es osztót egy megfelelő jfetnek kellene követnie mint illesztő, és arra menne rá egy újabb kompenzált osztó. Per pillanat nem vagyok tisztában ezeknek a kompenzált osztóknak a számításával, pláne nem több mint 2 tagra.

    No meg egy érdekes kérdés, ha nem előlapi forgókapcsoló választja ki a megfelelő osztást, akkor mit célszerű használni oda? Lenne egy tippem pl. ezzel [link] a videó multiplexerrel, csak nem tiszta, hogy ez mit visel el a bemenetein.

    kenyocsaba23: Ha a pozitív megvan, akkor a földet már könnyű megoldani. Pl. a fejhallgató kimenet külső része is az, valamint a telefonban szoktak lenni fém lemezzel borított dolgok, azok is mind azok. Valszeg elég, ha az USB házát összekötöd az egyik fém felülettel, mert mindennek közös ott a földje.

    Amúgy az usb-t az oldalsó lábainak kellene odafognia a nyákra. Ha azok padjei is kiszakadtak, akkor csak a ragasztó marad...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák