Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kernel #46525 üzenetére

    Emlékezetből írtam, de nem jól, mert nem a kimeneti trafóról van visszacsatolva az önrezgéshez, hanem egy külön kisméretű toroid van erre a célra, ami három tekercset tartalmaz, lényegében a kimenőáram visszacsatolásához.

    Mint a fénycsőelőtéteknél is, ami ugyanígy működik, csak ott a Graetz-híd után egy puffer is van, másképp vibrálna a fénycső (alulméretezett pufferrel így is vibrálhat).

    A visszacsatolást természetesen úgy értettem, hogy a PWM-tápoknál megszokott DC-visszacsatolás itt nincs (DC eleve nincs), de még csak amplitúdóban sincs szabályozva.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • csubuka

    addikt

    válasz Kernel #46525 üzenetére

    Húha :R Nagyon köszönöm a mindenre kiterjedő válaszodat!

    A szűrőkondi beépítése felmerült bennem is a pulzálás csökkentése végett, abban reménykedtem, hogy nem zavarná meg a működését, viszont a kimenetet rákötve az erősítő egyenirányítójára működhetne.

    Akkor elfelejtem, ha eltanácsolsz tőle stabil alkalmazásra, de 350Ft-ért nem volt szívem otthagyni. Kicsit mélyebbre olvastam és 30W-ot tud stabilan elvileg (0.14A/220V az input max), ezt a 60W-ot kamuból írják, rá, időlegesen biztos bírja, amíg valami el nem durran benne, de huzamosabb ideig tuti nem célszerű terhelni.

    [link]

    A linkelt cikk például elég érdekes, itt csöves erősítőkhöz mókolták némi extra bővítéssel...

    A nem stabilizált feszültség nem probléma igazándiból itt, a többi általad listázott viszont igen :D

    *De akkor szerinted ha már spórolni akarok, akkor inkább LED-ekhez való egyenfesz kimenetes dolgokkal próbálkozzak?

    *Vagy netán egy ATX táp szétbuherálásával? -Csak kíváncsiságból kérdezem, veszélyes szitut nem akarok csinálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák