Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #34006 üzenetére

    Gondolom a 100 ill 22R-ra az általa használt AKG füles adja a választ ( :F ) merthogy többé-kevésbé ahhoz "hangolta".

    "A visszacsatolásban lévő 10uF elkó helyére meg párhuzamosan 2db 4.7uF fóliát tennék!"
    Ott is számít a tipus, hiszen nincs sorosan a jelútban?

    Az általam épített annyiban más, hogy a bemeneten lévő kondi 1u-s MKP lett 0.47u helett, illetve a táp pufferje 4700 helyett 10.000u. Mondjuk ez még mindig elmarad az általad említett 100.000u-tól... Ja meg az IC az 2132 és nem 5532.
    Igazság szerint nálam maga a táp is más, merthogy ide azt a régebben kérdezett "japán" megoldást tettem, aminél az LM317/337 közé be volt téve egy ne5532; nem sikerült rájönni milyen célból. Persze ezzel nem is működött, így simán át lett kötve dróttal és csak a két stab-IC maradt. A táp egyébként stabilnak mondható.

    "A bemeneti kondit is el lehet hagyni ha tudod hogy DC-t nem fog kapni az erősítő!
    És máris értelmesebb canamp clone-t kapsz..."

    Egyelőre hagyom így, főleg hogy nincs szkópom se, amivel érdemben hibát tudnék keresni, vagy legalábbis finomhangolni. Örülök, hogy elsőre megszólalt. :)

    "OPA2134 -32 helyett pedig talán jobb hangja van az lm4562-nek (más néven lm49720 )"
    Egyelőre nem tettem bele az LM4652-t, most kapcsoltam be először, nem mertem reckírozni.
    BTW, ha nem volt forrás a bemeneten (üresen lógott), akkor egy kicsit mintha jobban melegedett volna az OPA, de forró akkor sem volt

    Jelenleg csak egy laptop fejh.kimenetét kötöttem rá. Nyilván, sokkal hangosabban szól, de minőségbeli javulásról nem tudok említést tenni, de legalább nem rontott az amúgy sem acélos megszólaláson. Majd ki kéne próbálni normális forrásról és normális fejessel. Márcsak azért is, hogy ebben a kapcsolásban van-e érdemi különbség műverősítők közt.

    Szerk:
    Lompos48: Köszi hogy megválaszoltad.
    Miközben berajzoltam, én is eltöltöttem egy kis időt, mire rájöttem a tutira.

    totya694:
    Igen, ebbe is belebotlottam, de nem vágom ezt a témát annyira. És mivel a másik nálam "tudományosabbnak" tűnt, így azt gyártottam le. :D

    Az a bizonyos R5 egyébként nem a 600R-os füles miatt van benne?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák