Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Lompos48 #11594 üzenetére

    Szevasz

    Egyelőre a saját járgányomhoz igazítom, nem tervezem, hogy áthelyezem, vagy sorozatban gyártanám és kellene más járgányokhoz, persze kizárva semmi sincs. ;)

    Most a CMOS számláló és kijelző vezérlő IC-ket és dititális fordulatszámmérő, számláló, stb, funkciójú, de számláló alapú kapcsolásokat gyüjtögetem és tanulmányozom !
    Tervem, hogy építek egy digitális, számláló alapú, szegmenses LED kijelzésüt is, ha az jól sikerül, akkor talán a fordulat értékeket is jobban tudom majd megállapítani, kvarc alaphoz viszonyítva !

    Előszőr 4 digites kijelzésűn gondolkodtam,de mire rátaláltam a hozzá szükséges 4 digites számlálóra és példakapcsolásra, addigra rájöttem, hogy fölösleges és valszeg zavaró is 4 diites kijelzés, mivel a a legkisebb értéket jelző kijelző állandóan ugrálna a fordulatszám legkisebb változására is !

    Elég 3 digit, és nem kell hozzá se 4 se 3 digites számláló (3 digiteset hamar találtam, csak relatíve drága), hanem (kicsit tovább fejlődve) fel lehet azt építeni egyszerű, kaszkádba kötött, 4 bites számlálókból is !
    Igaz, ekkor minden digithez külön dekódoló-tároló-LED maghajtó (pl.4511) is kell,
    a multiplex áramköröket még nem ismerem annyira, hogy meg tudjam valamelyikkel oldani a közös vezérlést.

    Egyébként szimpatizálok a Skori féle kapcsolással !

    Üdv.

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák