Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vendettahc

    tag

    válasz B.F.G. #6500 üzenetére

    Akkor íme, megint csak rövidebben mert sok a meló sajna.

    Az egész alapja egy Logitech harmony eszköz, ami lehet remote azaz távirányító, vagy lehet hub, ami nekem is van, mert még kényelmesebb, telefonról tudod az eszközöket állítgatni.

    Német amazonról ingyenes szállítással nekem megjött 4 nap alatt!

    [link]

    Ez tulajdonképpen egy hatalmas eszközadatbázissal rendelkező készülék, ami IR-el (és wifi, bluetooth) tudja irányítani az otthoni készülékeket, és esetleg amit nem támogat alapból, azt is meglehet neki tanítani. Pc-ről de telóról is könnyedén betudod configolni, türelem kell csak hozzá, egyáltalán nem nehéz, és ha mindez megvan, akkor telefonról tudsz minden készüléket irányítani, összehangolva, akkor többet egyszerre. Én pl. A Watch Media Player aktivitásra beállítottam, hogy kapcsolja be az erősítőt, állítsa a media player inputra, kapcsolja be az audyssey EQ-t az erősítőn és állítsa -40 dB-re, mindeközbe a tv-t kapcsolja be és állítsa be a 4-es HDMI inputra, és míg ezek megtörténnek (kb 10 másodperc alatt feláll a rendszer) a HiMedia Q5 már be is bootolt, várja hogy indítsam a filmet. :C

    És én ezt megfejeltem egy Amazon alexával amit sajnos kintről nem sokkal olcsóbban lehet beszerezni mint itthon, mint mondjuk a harmony hub esetében, ami natívan támogatja a logitech harmonyt, és hanggal tudod az összes aktivitást irányítani. Például a fent leírt filmnézés menete az nálam annyi hogy leülök a fotelba, "Alexa, turn on media player" és már meg is csinálja a fentieket, 10 másodperc múlva indíthatom a filmet :)

    Lehet még cifrázni IFTTT beiktatásával, amivel még részletesebben lehet használni a két készüléket, de arról már tényleg csak egy hosszabb bejegyzésben írnék :) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák