Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sl0zh

    újonc

    Üdv!

    Megvettem életem első hifi erősítőjét egy Denon DRA-295 -t. :)) Tudom nem egy csúcs készülék, így ahogy utólag utána nézegettem, viszont teljesen hibátlan, és nem is volt drága. Szóval a kiindulópont ez lesz. Egy élvezhető rendszert szeretnék összedobni, max további ráfordítás 100e forint (+-20%).

    Alapfelállás:
    2.5x5.5-es szoba 2.6-as belmagassággal
    70% zene 30% film
    zenei stílus: Boney M-től, Therion-át, egészen a Juno Reactor-ig :) szóval mindenféle
    hangforrás: hp 8560w notebook
    hangkártya: IDT 92HD87 (24bit196kHz) integrált cucc, csak fülhallgató kimenet van
    erősítő: Denon DRA-295 (csak analóg ki és bemenetek vannak)

    Cél:
    Kellemes telt hangzás
    Legyen térérzetem
    Kis hangerő mellett is élvezhető dinamikus hangzás
    Azért ha kell, bulizni is lehessen :)

    Amit már hallgattam:
    Boston Acoustics cs 260 ---> tetszett
    Eltax Shine 6 ---> borzasztó
    DALI Zensor 5 ---> tetszett nagyon, de bőven több mint amit rászánok
    (boltban hallgattam meg őket, sokkal erősebb erősítővel)

    Ami még szimpatikusnak tűnik:
    Monitor Audio MR2
    Castle Knight 3
    Boston Acoustics A26
    Dali Zensor 1

    Kérdések:
    Feltételezem a fülhallgató kimenet nem a legjobb megoldás az összekötésre, körültekintéssel jó kábellel élvezhető azért, vagy kell még +berendezés minden képen?
    Egy ekkora erősítőre érdemes álló hangsugárzót tenni, nem lesz hozzá kevés a teljesítmény?
    Kettős bekötésű hangsugárzót is rá tudok kötni? (Van A+B [link] mód az erősítőn, vagy az nem így működik?)
    Egyáltalán jók ezek a hangsugárzók ehhez a berendezéshez, meg megfogalmazott célokhoz, vagy mit ajánlotok?

    Nem vagyok szakavatott a témában, ezért is írok ide, hogy tanácsot kérjek. Bocsánat ha hosszúra sikerült :)

    [ Szerkesztve ]

  • sl0zh

    újonc

    válasz krichd1 #65015 üzenetére

    Zensor 3 már nem fér bele 130e-től lehet kapni, főleg hogy állvány is kell hozzá, max 100e-re gondoltam +- eltérés azért lehet, de nem 1,5x 2x annyi :) Arról az említett DAC-ról nem is beszélve amire eddig nem is gondoltam, hogy kellhet.

    Erről mi a véleményed/tek Boston Acoustics CS 260 II? Nem volt rossz hangja (az én fülemnek), de egy Queen szám meghallgatása azért nem is nagy tapasztalat, pláne egy nyüzsgő áruházban. (Marantzra volt kötve)

    Miért nem jó választás a Denon, mi velük a baj? Vagy az adott típus nem valami jó? Tudom hogy egy alapmodellről van szó, meg nem is mai darab (2003), csak kíváncsi vagyok. :))

  • sl0zh

    újonc

    válasz krichd1 #65021 üzenetére

    Boldog Újévet mindenkinek!

    :))

    Köszönöm a válaszokat, csak azért kérdeztem, mert megijedtem, hogy van valami komolyabb baja/hibája van az erősítőnek, az nem zavar ha tucat cucc, lényeg, hogy hifi már, és nem valami kompakt szerencsétlenkedés :D

    Amit .DLL említett, hogy kiiktatandó a jelválasztó kártya, az elég logikusan hangzik így laikusként (rövidebb utat jár be a jel gondolom?), viszont nem értek hozzá, feltételezem egy hifi szervizben megoldják nekem pár ezresért, ha már oda jutok, hogy szükséges.

    Viszont még mindig nem tudom milyen irányba menjek hangfallal, mert ahogy eddig utána olvasgattam, nem mindegy a párosítás, vagy tucat cuccnál nem annyira lényeges? Optimális kiegyensúlyozott cuccot szeretnék, időm meg van még keresgélni, szóval akár használt is szóba jöhet, mivel felújítás alatt van a szoba.

    Feliratok az erőlködőn:
    A or B 4~16 Ohm
    A + B 8~16 Ohm
    Itt akkor ha jól logikázok, akkor A+B módban beköthető négykábeles sugárzó (kettős kábelezés)?
    Mondjuk akkor pl A + B-ben egy 6 Ohm -os négykábeles sugárzó ráköthető, vagy csak 8 Ohm -os? Nem értek hozzá, bocs, ha hülyeséget kérdezek. :S

  • sl0zh

    újonc

    Ezekről mi a véleményetek?
    Taga Harmony TAV 606 F SE
    Mission Mv-8
    Tannoy Mercury V4i

Új hozzászólás Aktív témák