Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz Mikisys #68343 üzenetére

    Én is úgy tudtam,hogy a fogadó oldalon,de olvastam erről a témáról összetettebb tanulmányt is.Esetleg ha valakit érdekel PDF-ben tudom küldeni. :K

    "Nézzük tehát a klasszikus felállást:
    Készülék 1: fémházas CD lejátszó, villásdugós (nem földelt) hálózati csatlakozó, RCA kimenet.
    Készülék 2: fémházas erősítő, villásdugós (nem földelt) hálózati csatlakozó, RCA bemenet.
    Hogy néz ki az árnyékolás és jelföld (kezdjük a CD lejátszó felől)?
    A CD lejátszó fémháza és jelföld közösítve van, és a CD lejátszó kimeneti RCA csatlakozójának köpenyén megjelenik. Ezt az RCA összekötőkábel továbbviszi az erősítő bementi RCA csatlakozójának bemenetére ahonnan az közösítve vagyon az erősítő fémházával, és így ott is megjelenik. Ekkor az árnyékolás körkörösen körbeveszi a jel útját és árnyékol. Mivel a készülékházak nem földeltek, jogosnak tűnhet a kérdés, hogy akkor mi van azzal, amit korábban írtunk, tudniillik, hogy a készülékház statikusan feltöltődhet, meg a zavarindukált áram rápofázik a jelre és problémák okozója? Az, hogy ez a probléma itt nem jelentkezik (illetve csak agyon kis mértékben). Miért? Mert a sasszi és a jelföld közösítve van (már forrásoldalon is, ahol a jel először "definiálódik"), és a sasszi és a jelföld potenciálja együtt lebeg, zavarás nem jön létre. Vegyük rögtön észre, hogy néhány sorral feljebb azt írtam, hogy az árnyékolás körkörösen veszi körbe a jel útját. Ezt a fém készülékház nyílván hozza, de hoznia kell az RCA összekötő kábelnek is, ezért az RCA kábel koaxiális szerkezetű, ahol a jel a központi ér, a föld/árnyékolás a köpeny. Az egész felállás megkötések nélkül bővíthető.
    Módosított klasszikus felállás:
    Készülék 1: fémházas CD lejátszó, villásdugós (nem földelt) hálózati csatlakozó, RCA kimenet.
    Készülék 2: földelt fémházas erősítő (tehát sasszi és védőföld összekötve), földelt hálózati csatlakozó, RCA bemenet.
    Tulajdonképpen az valósul meg, mint a teljesen klasszikus felállásban, azzal a plusszal, hogy a statikus feltöltődés és zavaráramok söntölve vannak."
    Egy kiragadott jegyzet.

    rostiron: AVX-en gyártók a forrás oldalon javasolják.

    [ Szerkesztve ]

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Mikisys #68343 üzenetére

    Szerintem ez attól függ. Mert mivan, ha a fogadó fél egy akkus cucc? Akkor megint mihez képest.
    A lényeg csak annyi, hogy egy oldalon legyen az árnyék földelve.
    Amúgy pedig mi van azokkal a cuccokkal amik nincsenek földre kötve? Trafó után úgyis "lebeg" a rendszer.
    Ami egyáltalán nincs sehol földhöz kötve?

    [ Szerkesztve ]

  • blattida

    nagyúr

    válasz Mikisys #68343 üzenetére

    Mindkét bekötés esetében árnyékol, mivel itt is-ott is testpotenciálra kerül, így az árnyékolás bekötési pontja nem "kell" kategória, csak egy általános ajánlás, így az adott készülékek között meghallgatással lehet eldönteni, melyik jobb, melyik tetszik jobban.
    Ezek sem kőbe vésett dolgok.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák