Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz dgyuri0123 #66915 üzenetére

    Hogy mire gondoltam már magam sem tudom. Vissza kéne hozzá olvasnom, csak lusta vagyok, meg biztos mindegy is. :))
    Mindenesetre a Denonhoz meg a Dune-hez is jó lenne kipróbálni vmi normálisabb tápot. Csak pl. Dune-nél 12V 3A esetén már viszonylag nagy teljesítmény kéne, ami árban már nem olyan olcsó, meg az eredmény is eleve megkérdőjelezhető.

    Közben tovább próbálgattam a Hivox kis erősítőjét, most már nemcsak első benyomásos élményeim vannak, ill. HTA-val is össze lett hasonlítva.
    Zeneiség pipa, HTA után ez fő szempontom volt. Nagyon tiszta hangképet tapasztaltam minden tartományban, de különösen a közepeknél. A mélyeket valami eszméletlenül pontosan megfogja, gondolom a 2000-es damping miatt. Hangszerhangok élethűek, dinamikusak. Hang tisztasága a színpadképre is érvényes, ugyanakkor az egyetlen dolog ami bennem kérdőjeleket ébreszt, hogy az kevésbé széles és nincs annyira "előre" mint a másik erősítőnél. Kérdés, hogy mi lehet a valóságosabb, mert a mosottabb hang szvsz okozhat teresebb színpadot.

    (HTA-ról amúgy többekkel - nálam többet látottakkal is - együtt állítom, hogy 100-ig nincs ellenfele a használt piacon, ezért írtam, hogy hang alapján ez az új kis erősítő elméletileg meg kéne semmisítse az 50-100-ig terjedő használt piacot)

    A durva az, hogy 2x15W-os ez a kis kb. 15x15x6 cm méretű erősítő, de nem jött zavarba a 89bB-es hangfalaimtól, nemcsak hangerőben, de erőben és dinamikában sem, bár nálam kicsi a szoba is.
    Bemutatón - igaz más időpontokban így lehet nem releváns - de a nagyot kevéssel jobbnak hallottam nagyzenekari műveknél. Most azért agyalok, hogy vajon megéri-e számomra a nagy a dupla pénzt. Erősen dolgozik bennem az irracionális énem, aki azt mondja, hogy ez olyan kicsi, kevés teljesítménnyel és akkor már a nagy kell, de nem tudom még magam számára sem alátámasztani. Talán azzal, hogy esélyesen 1,5 év múlva költözünk nagyobb nappalis lakásba.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák