Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz WN31RD #6312 üzenetére

    Elfogadom a véleményedet. valószínű, hogy nekem nem olyan tárgyilagosan fogyasztói a szemléletem a környezetem iránt. Azt nem mondom, hogy a tárgyaknak lelke van, de a zene az szent dolog nekem. A tárgy hordozza a használatának szellemiségét, ha ebben a látásban alkották. Hangszereknél ez elfogadott dolog. Bútoroknál is. Ételnél mindenképpen. Épületben. A stílus. A zenehallgatás nekem nem eszközhasználat, hanem szertartás. Élményforrás.
    A megszólalásban, megjelenésben megmutatkozik a készítő szándéka az önkifejezésre. Egy jó hangrendszer inspirál és változtat az emberen. Formálja, bővíti zenei érdeklődésemet, talán másokét is. A fejlődés benső is lehet. De nem feltétlenül társul az eszközök cseréjének igényével.
    Csak valami effélét próbáltam jelezni.
    "Célozzuk meg a legjobb minőséget, anélkül, hogy érzelmileg kötődnénk tárgyakhoz"
    Akkor gondolom a vigyorfaktorról lemondtál. Volt macid? Kedveset ruháját arcodhoz emelted, hogy érezd az illatát?
    Akkor a célhoz kötődsz és tudod hogy nem éred el. Ha célt akarsz elérni, szükség van érzelmekre. Kötődni kell annak az idealizált állapotnak az értékeihez, ami elérendő célként vezérel.
    Ha nagyon tetszik, amit hallok, becsülöm azt is, amin megszólal. Amiért az ember megdolgozik, máshogy viszonyul, mint amit talált, vagy megkapta.
    Nem szégyellem, hogy van bennem kötődés a konkrét hasznosság elfogadásán túl is. A mérték fontos.
    Mikor elhagytam az otthonomat, derűsen hagytam magam mögött a házat, ahol sokszáz órányi munkám, saját kézzel készített bútoraim, addigi életem maradtak. Én az elkészítésükkel gazdagodtam, nem a birtoklásukkal.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák