Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz AMDFan #5064 üzenetére

    Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy minőségi különbség lenne a JVC javára. Mert az egy dolog, hogy van mélye, de az még okvetlen nem fog zenei élményt adni, lévén hogy nem olyan zenéket hallgatsz. 1250X-et ismerem, és persze 1000 sebből vérzik (nade 8-10 ezerért?), de tud legalább valami zenei élményt adni. Az általam belinkelt hangfalakat nem ajánlásra linkeltem be kimondottan, jómagam lehet ilyeneket vennék hasonló helyzetben. :) A mélyátvitele azoknak sem túl jó, szvsz polcsugárzók közt, aminek már talán-talán elfogadható a mélye, és emellett hallgatható is, az újonnan úgy 80-100-tól indul, de azok közt sem mindnek.

    És persze a mély függ a hangsugárzó átmérőjétől, illetve a doboz méretétől is. Meg az elhelyezéstől. Állót kis szobába (mondjuk 15 m2-es) berakni nem szabad. Én csak azt tudnám tanácsolni, hogy próbáld meghallgatni, lehetőleg jó helyen (a "saját" zenei stílusodon), azaz valami szobaszerűségben, ne kint a szabadban, ahogy auchanban vannak. De nagy dolgokat azért ne nagyon várj, lehet fel fog benned értékelődni az az 1250x. :)

    A JBL cucc persze már jobb, de szerintem az igazi akkor már inkább egy Polkaudio RTI A7 vagy A9 lenne. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Rozoga62

    tag

    válasz AMDFan #5064 üzenetére

    Sosem volt még olyan hangcuccom amivel elégedett voltam,

    Ha az olcsóbb háromutas dobozokban gondolkodsz, akkor nem is lesz. SZVSZ a jó háromutasokat nagyon meg kell fizetni. A helyedben komolyabb kétutas polcsugárzóban gondolkodnék, bár lehet, hogy nálad az állók is ki tudnák futni magukat.
    Én most vettem egy Tannoy M2-t (kétutas polc) és ha arról van szó, bőven be tudja szólni a 20 m2-t (nem is akárhogy).

    Amúgy főleg hangszeres könnyűzenét hallgatok, a rocktól kezdve a metalon át a hardcoreon túl a különlegesebb és finomabb zenékig

    No, igen...Mindannyian olyan falat keresünk, amelyik minden – de legalábbis sok – zenei műfajon megállja a helyét és fülünknek legjobban tetsző hangon szólal meg.
    Erre csak azt tudom mondani, mint az egyszeri parasztbácsi a zsiráfra: márpedig ilyen állat nincs… Sajnos muszáj kompromisszumot kötni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák