Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CYBERIA

    őstag

    válasz shtml #4866 üzenetére

    "Kezdesz átmenni flame-be. Ha akarsz írni valami értelmeset a témában, akkor tedd meg, különben fejezd be, légy szíves."
    Kezdek átmenni. De ha nem mentél volna át már itt, akkor ilyen probléma nem állna fenn.
    Szóval, ha komolyan gondolod az értelmes beszélgetést, és nem csak lerázol magadról mindent, akkor kérlek, tedd meg azzal, hogy erre olyan választ írsz, ami nem vált ki bármelyik emberből indulatot. Az is elég, ha leírod mi a kifogásod a #4842-ben.
    Vagy én is elkezdjek a #4843 stílusban írni? Akkor lesz csak igazi flame!

    Vagy, mint már írtam ne válaszolj, de akkor se gyere azzal, hogy én kezdek flame-elni, meg azzal, hogy megfutamodok, mert az a flame.
    Tőlem hívhatsz moderátort is, de szerintem akkor nem csak én leszek moderálva.
    Köszönöm! :K

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz shtml #4866 üzenetére

    Nem, nem az RIAA-ra. :)

    A lemez excenritásánál én arra gondoltam igazából, hogy a tű nem a megfelelő szögben éri a barázdát. Torzítás elvileg akkor keletkezik, ha nem abban a szögben éri a lejátszótű a barázdát, ahogy azt a vágótű érte, ezt nevezzük szöghibának azt hiszem. Én úgy gondolom, hogy a barázdák azok normálisan helyezkednek el, a luk kerül rossz helyre.
    Most csak azt nem látom, hogy ez belső barázdánál miért jelenkezik hatványozottabban... :F
    Nah igen, elővettem most egy papírt, és szerkesztgettem, tényleg ugyanannyi lesz a szögeltérés akármelyik barázdánál. Egész pontosan én arra jutottam, hogy maximum arc tg (d/l), ahol d a luk távolsága a lemez eredeti középontjáról, l pedig a tűhegy és a kar forgástengelyének távolsága.

    Mondjuk fél centis kitéréssel számolva, és 23 centis hangkarral az kb. 1.25 °-os maximális szöghibát jelent ebből adódóan. Hajlított karnál egyébként 2° körüli szöghibák fordulnak elő maximum a Degrell-féle könyv szerint. De szerintem ez a legfeljebb 1.25 pluszban (vagy mínuszban) épp elég. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák