Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Receptor #45360 üzenetére

    Használtak esetén nehéz bármilyen aranyszabályt alkotni, 100k kevés is lehet, sok is lehet erősítőre a 200k-s hangdobozhoz viszonyítva: ha nagyon melléfogsz a hangfallal, akkor sok, ha nagyon betalálsz - be lehet ennyiért -, akkor pedig kevés. :)

  • andorra

    őstag

    válasz Receptor #45360 üzenetére

    Azzal kezdem, hogy nagyon nem szívesen adok tanácsot, ha azt veszem alapul, hogy milyen zenéket hallgatsz. Viszont kénytelen vagyok megdícsérni téged és példaként állítalak más, előszőr tanácsot kérők elé: igen, ezt így kell ! Szinte mindent leírtál ami ahhoz kell, hogy érdemben tudjanak neked segíteni.
    Magam részéről két megjegyzésem van: 2:1-es szabály nincs, szerintem a lehető legjobb hangdobozokat igyekezd megszerezni, amit a kereted megenged. Kábelre egyelőre ne költs, az neked egyrészt még korai, másrészt nem tudsz jól választani és most még nem érdemes ezzel foglalkoznod. Ezt halaszd el, és olcsóbb kábeleket használj egyelőre. Még a forrás oldalt is pontosítsd, az PC + DAC, ha jól sejtem.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Receptor #45360 üzenetére

    Először is "atyai dícséretként" megjegyzem, hogy a tapasztalatlanságod ellenére látszik a törekvés, hogy a kérdezésbe igyekezted belefektetni az energiát, hogy aztán okosan lehessen tanácsot adni, ez mindenképpen pozitív.

    "...(nemtudom, hogy a 2:1 "árszabály" áll-e sztereó esetén)" Nem áll semmilyen szabály. Mindenkinek saját szabálya van, ha van egyáltalán. Én például mai álláspontom szerint elvileg inkább többet költenék az erősítőre, mint a hangdobozra. De csak elvileg, hiszen a konkrét arányokat mindig a konkrét helyzet alapján érdemes eldönteni, azazhogy miből mit, mennyiért kap az ember, és mi jó egymás mellé párosítva. De ha nagyon szabályozni akar az ember, akkor kiindulópontként alapozzon az 1:1 "árszabályra".
    A hallgatott zenéid és a 25m2 miatt lehetőleg állódobozt javasolnék, de ez se szabály.
    "...alapvetően olyan mély orientált dobozt keresek ami azért máshol se teljesít rosszul. (Kérdés, hogy ebben az árkatergóriában létezik-e olyan)" Létezik, de hogy éppen mit találsz használhirdetésben, az persze esetleges.
    A QNKTC AB-1.2 -ről még nem nagyon volt szó itt, úgyhogy könnyen megtörténhet, hogy ahhoz nem tud egyikőnk se hozzászólni, de majd javasolnak másfajtákat. Én is javaslok, például HiVox Lupus, Cambridge Audio DacMagic...
    "Körülbelül milyen árkategóriában kellene gondolkodnom a megfelelő kábel ár/érték arányhoz?" Erre is mindenkinek más szabálya van, ha van egyáltalán. Én kb. a készülékek árához viszonyítva meg szoktam találni a nekem megfelelő kábelt 15% környékén, de van aki ugyanannyit költ kábelre, mint elektronikára. Próbálkozni, tapasztalni érdemes, hogy saját elképzelésed is legyen erről is. Szerintem kb. 7-10ezer Ft/méter árú Chord, QED, Alisca Orange, HiVox, Nordost, Audioquest - kicsit feljebb Kimber - ... kábelek környékén mindenképpen érdemes lesz majd körülnézni, de a kábelválasztás erősen tud függni attól, hogy végül is milyen konkrét készülékekből áll össze a konkrét rendszer.
    Szerintem annál a kácsás USB-nél érdemes komolyabbat.
    A Merlin Mozart árban szerintem arányos lenne a leendő rendszeredhez, mármint, ha az új árát nézzük, ami alig több, mint a hirdetett használt ár, tehát a hirdető ceruzája túl vastagon fogott.

    Néhány aktuális ötlet, nagyon jó ár-érték arányú erősítőkből, hangdobozokból:

    Electrocompaniet Eci 3 210ezer
    Audio Note P1 150ezer - ha bele mersz vágni csövesbe, és nem kell sok forrásbemenet.
    Roksan Kandy K1 MK III 135ezer
    Naim Nait-3 115ezer

    Heco Argon Renerence 220ezer - alkudj
    Chario Hiper 1000MK II. Tower 140ezer
    T+A Criterion TB120 150ezer
    Chario Cygnus 180ezer
    Monitor Audio BR5 Bronze 120ezer
    Audio Note AZ-2 167ezer
    Etalon Basic 120ezer
    Focal Profile 908 160ezer - az állványos példa kedvéért.

    Ezek a készülékek (a hibáikkal együtt) mind nagyon szép darabok ezen az árszinten, ilyesmiket érdemes nézegetned, aztán ahogy adódik a helyzet, el lehet gondolkodni, hogy mihez mit illik a legjobban párosítani - amit persze behatárolnak az árarányok.
    És igaza van Andorrának: kezdj el zenét is hallgatni! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák