Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz lugosi #28827 üzenetére

    Bezony, nem egész 5000 forintos átlagos fizetések mellett...mintha most egy ilyen torony 1.5 millió forint lenne...

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • #71562240

    törölt tag

    válasz lugosi #28827 üzenetére

    Egy év alatt meg is kereste egy munkás az árát, ha közben nem evett, nem lakott sehol, nem utazott sehova... :) Ilyesmit annak idején "OTP kölcsönre" vettünk. ("Ne sokat költsön, vegyen inkább kölcsön!"; "Cipőt a cipőboltból!"...)

    (#28828) lancerboy:
    Csak én böllenkedek veled, meg a Vidivel. :D
    Egyébként ez a takaróelem mod pillanatok alatt megvan, és két orto-val javul a hang tőle, úgyhogy szerintem érdemes kipróbálnod akkor is, ha már "levetted a kezedet" a DC2050-ről. És sokkal normálisabban néz ki utána, már csak ezért is érdemes.
    Megjegyzem, Lompos kolléga, és általában mindazok, akik QUAD 405-tel operálnak, illik is, hogy megállapodjanak és ne kezdjenek mindenféle rendszerfejlesztő kísérletezésekbe, hiszen éppen a QUAD főmérnökétől tudjuk, hogy minden jól megépített erősítő egyformán szól. Márpedig a 405 egy jól megépített erősítő, tehát éppenséggel a kábelfordítás sem hathat rá. ;]
    Amúgy az azonos célú és műszakilag hasonló kategóriájú készülékeket tekintve az Orionok legfeljebb csak egy kicsivel szoktak drágábbak lenni mint a VT-k, mégis, általában tényleg tetemesen jobban szóltak, a korábban vázolt okok miatt. És szerintem jobban is néztek ki! Akár a negatívabb példaként felhozott Orion nagytorony is sokkal jobban (és audiofilesebben :D ) nézett ki, mint a Vidi torony. Szerintem. A minitorony formaterve pedig még majdhogynem ma is megállná a helyét. A Vidi elsősorban nem azért volt inkább a néphifi, mert olcsóbb volt, hanem mert - ahogy blattida is mondja - nagyobb példányszámban, jobb marketinggel nyomták, és amolyan "üzletiesebb", "áruháziasabb" "futószalagibb" "csilivilibb" kategória volt általában, ezzel ellentétben az Orion kissé "ezoterikusabb", "kisipariasabb" volt, éppen az "audiofilesebb" felfogásuk miatt. Mari néni, Guszti bácsi a Videotonban bízott, mert azt ismerte, azt reklámozták...
    Mint említettem, a DC2050 volt életem harmadik hangdoboza, a második pedig ez a "legendás" VIDEOTON AB1011 autóhangszóró, amely egyébként hatalmas előrelépés volt az azelőtti Unitra lemezjátszós-erősítős egybekészülékem hangszórójához képest. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák