Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz #71562240 #21629 üzenetére

    Sok erősítő elszállt már emiatt, csak te nem tudsz róla. Adott esetben én is azt mondtam, hogy megveheti a 10W-os erősítőjéhez az 50W terhelhetőségű hangdobozt, ha relatíve kis hangerőn hallgatja a rendszert, akkor nem lesz semmi baja (mondhatni, amikor még nem torzít hallhatóan). Többször utaltam rá, hogy a kérdés nem egyszerű.

    A lószart. Azért ment tönkre, mert aki használta az egy balfék volt. Szerencséjére nem a hangszóró égett le, mert az magával vitte volna az erősítőt IS. Az ilyen esetek zömében nem megfelelő teljesítményű erősítőt használnak a feladatra. Erről van szó.

    Az az állításod, hogy én összekeverem a terhelhetőséget a hajthatósággal, az nettó hazugság. Nem tévedés, ugyanis az irományomban semmi sem utalt arra, hogy összekeverném, tehát ez hazugság

    Igenis összekevered. Vagy inkább összemosod? Mert miért menne tönkre egy 10W/8Ohm-os kimenő teljesítményű erősítő ha rákötnek egy 8Ohmos 200W terhelhetőségű dobozt? Ebből a két ismert paraméterből ez nem levezethető. A fordítottja annál inkább.

    A maximális hangerő pedig a maximális hangerő, onnan tudom, hogy hol van a maximális hangerő, hogy a hangerőszabályzó a maximumon áll

    Hogy micsoda??? Ez legfeljebb azt mutatja, hogy "a hangerőszabályzó a maximumon áll". De nem a max hangerőt....

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák