Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pety

    senior tag

    válasz #56474624 #14256 üzenetére

    Anno 7-8 éve vettem mert elmentem egy volt kollegámhoz és valami házilag készített,de elég jó alapanyagokból álló hangfalon valami csodásan szólt a zene,hozzáteszem videoton és orion hangfalaim voltak csak előtte és mindenfajta jónak hitt tucattermék(technics,pioneer stb) új is régi is.Hazajöttem és se mély nem volt se magas de viszont valami elviselhetetlen középhang az után a cucc után,akkor eldöntöttem csere lesz bementem egy boltba szegeden és ez tetszett meg fülre amit kb rászántam (602) volt még ami jobban tetszett de az kb 2X annyi lett volna,utána jött az erősítő cserélgetés de csak a csövesnek tetszik mostmár a hangja. :K
    Nekem is volt Ortofon FF15 a Taya-ban utána vettem ezt mert tönkrement a tű benne.
    Azért írtam valószínűleg most majd hangfallal tudok továbblépni hangban,de nem szól rosszul ez sem,sokan szídják a Bowerseket de nekem nincs vele bajom,kicsit lehetne több mélye de azért néha elcsodálkozok egy két mélyhangon,hogy biztos ebből jön-e? :DDD

    "A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #56474624 #14256 üzenetére

    A teljesen lineáris frekvenciamenet nem azt jelenti hogy audiofill, vagy hifi... pl.: nem sok mérőmikrofont használnak hangfelvételhez.

    Amire azt mondom hogy jól szól, az esetleg fázishelyes(ilyen elég ritka), de biztosan nem lesz egyenes a frekvenciamenete ha megméred.

    Próbáltál már stúdiómonitoron zenét hallgatni? Mindent megmutat ami az arányok miatt kell, de idegesítő egy hangja van és iszonyat fárasztó. Mert ki van egyenesítve a középmagas tartomány amire a fül nagyon érzékeny itt még 0,5dB-es lépcsőt is meghall az ember. Fölötte, pláne alatta 1-2 dB-s csalást sem lehet mindig észrevenni.

    Például a sok millás Nexo Alpha(tölcséres pa)(ilyen van az A38-on is) teljesítmény függvényében vesz vissza 2-3dB-t 3K környékén. hallottam párszor rajta élő jazz-t is és azt kell mondjam le a kalappal előtte.

    Ellenpélda: line aray rendszerek: kirakod a mérőmikrofont olyan egyenesen szol hogy még a gilet-penge sem tudja eldönteni hogy melyik felére boruljon az analizátoron. De meghallgatva nincs neki mély-középtartománya ahol egy hangszer értelmesen meg tudna szólalni. Illetve visít benne a 2"-os driver.

    lehet választani hogy mérni vagy hallgatni szeretnéd ;]

    Viszont a B&W-vel kapcsolatban lenne kérdésem: menyi ideig lehet ezeket egyhuzamban hallgatni, mert tényleg nagyon részletes(kicsit magas-dús, de tiszta) hangja volt azoknak amiket sikerült megfülelnem.

Új hozzászólás Aktív témák